Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Hemoroid Boğulması

Makattan dışarıya fıtıklaşan üçüncü veya dördüncü derecedeki hemoroidlerin (basur), tekrar makat kanalına itilememesine hemoroid (basur) boğulması veya strangülasyonu adı verilir.
Prof. Dr. Korhan Taviloğlu'na Teşekkürler...

Hemoroid Boğulması

Büyüt  Büyüt

Makattan dışarıya fıtıklaşan üçüncü veya dördüncü derecedeki hemoroidlerin (basur), tekrar makat kanalına itilememesine hemoroid (basur) boğulması veya strangülasyonu adı verilir. Cerrah lokal anestezi veya bölgesel olarak makat bölgesini uyuşturarak boğulmuş olan basuru içeriye itmeyi deneyebilir veya sadece pıhtılaşmış hemoroid memesi içindeki pıhtıyı alır (trombektomi işlemi), ancak çoğu olguda hastalar şiddetli ağrı nedeniyle bu tür işlemlere izin vermezler. Bu nedenle, tromboze hemoroid olgularında, sıklıkla cerrahi girişim ile boğulan hemoroid kısmı alınır ve burada beslenmeyen (nekrotik) hemoroid bölümü kesilerek atılır.

Anahtar kelimeler: üçüncü derece hemoroid, üçüncü derece basur, dördüncü derece hemoroid, dördüncü derece basur, hemoroid boğulması, basur boğulması, hemoroid strangülasyonu, trombektomi

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı