Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Hemoroid veya basur için direkt elektrik akımı ile tedavi

Hemoroid hastalığının ameliyatsız tedavisinde önerilen tedavilerden bir tanesi de direkt akım veya galvanizasyondur. Konu hakkında Amerikan Ulusal Kütüphanesi’ndeki Tıbbi Dokümentasyon sisteminde (Pubmed), bugüne dek çok az sayıda makale yayınlanmıştır.
Prof. Dr. Korhan Taviloğlu'na Teşekkürler...

Hemoroid veya basur için direkt elektrik akımı ile tedavi

Büyüt  Büyüt

Direkt elektrik akımı ile tedavi (galvanizasyon)
Hemoroid hastalığının ameliyatsız tedavisinde önerilen tedavilerden bir tanesi de direkt akım veya galvanizasyondur. Konu hakkında Amerikan Ulusal Kütüphanesi’ndeki Tıbbi Dokümentasyon sisteminde (Pubmed), bugüne dek çok az sayıda makale yayınlanmıştır. Birinci ve ikinci derecedeki hemoroidlerin tedavisinde, anoskop içinden geçirilen bir prob aracılığı ile hemoroid memesi üzerine 10 dakika boyunca direkt elektrik akımı uygulanması (galvanizasyon) prensibine dayanır. İnfrared koagülasyon gibi saniyeler içinde gerçekleşen, yada boğma tedavisi gibi birkaç dakikada seri bir şekilde sonlanabilen tedavi metotlarının varlığı nedeni ile bu tedavi yöntemi çok fazla yaygın hale gelmemiştir.

Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı