Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
Sanal Kolonoskopi

Kalın bağırsağın, müshil verildikten sonra, bilgisayarlı tomografi veya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ile incelenmesi işlemine sanal kolonoskopi adı verilir.

...
AyrıntılarSanal Kolonoskopi

Büyüt  Büyüt

Kalın bağırsağın, müshil verildikten sonra, bilgisayarlı tomografi veya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ile incelenmesi işlemine sanal kolonoskopi adı verilir.Kalın bağırsağın, müshil verildikten sonra, bilgisayarlı tomografi veya manyetik rezonans görüntüleme (MRG) ile incelenmesi işlemine sanal kolonoskopi adı verilir. Bağırsağın içinin görüntüleri üç boyutlu olarak incelenir. Endoskopi aleti kullanmadan yapılması nedeniyle bazı hastalar açısından cazip durumdadır, ancak radyasyon içermesi bu yöntemin zayıf noktasıdır. Bu yöntemde polip veya tümör belirlenmesi durumunda,o bölümden parça alabilmek amacı ile kolonoskopi yapılması gerekmektedir.

Anahtar kelimeler: sanal kolonoskopi, bilgisayarlı tomografi, MRG, manyetik rezonans görüntüleme, kolonda polip, bağırsakta polip, barsakta polip, müshil, lavman, bağırsak temizliği, barsak temizliği, kolon temizliği, bağırsak hazırlığı, barsak hazırlığı, bağırsak divertikülü, barsak divertikülü, kolon divertikülü, divertiküler hastalık

Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı