Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 
Geri

Hemoroid ve makat çatlağı için öneri

Hocam merhalar, iyi günler diliyorum. Size bir sorum olacaktı cevaplarsaniz sevinirim. Bundan yaklaşık 4 ay once makatta yanma sikayeti ile devlet hastanesinde bir genel cerraha basvurdum. Bana birsey olmadığını ve sadexe o bölgenin tahriş olduğunu soyledi. Son 5 haftadir. Ayni yanmadan muzdaribim Sadece tuvaletten sonra gun boyu devam eden yanma oluyor Akıntı yok Kaşıntı yok Kanama yok Kabizlik yok 1 hafta once bir praktoloji uzmanina gittim. 1 tane 4.derece hemoroidimin olduğunu ve birde kronik çatlak olduğunu soyledi bana. Ameliyat olmam gerektigi soylendi.2 dakikalik bir islem olduğunu ses dalgasi ile yapıldığını soyledi bana. Ama ameliyata pek sicak bakmiyorum. Bu yanmanin giderilmesi için sizin onerileriniz nedir? Sizce ameliyat olmaali miyim veya cok iyi bir bakim ve bitkisel yollar ile iyilesme sansi var mi ? (09 Ağustos 2018)

Geçmiş olsun. Bir hafta önce muayene olduğunuzun hekimin hemoroid ve makat çatlağı tanısı ile size ameliyat önerdiğini belirtmiş ve ekibimizden sorununuzun ameliyatsız olarak çözümü olasılığını sormuşsunuz. Foruma üye olurken açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz sanal ortamda bir hekimin tanısının doğruluğu, bir tetkikin, ilaç, tedavi veya ameliyatın gerekliliği yada etkinliği gibi konularda yorum veya ön görüşme yapmamaktadır. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirmesi uygun olmadığı gibi, bazı durumlarda işleri daha karmaşık hale getirebilir. Bu soruyu, ekibimiz yerine tanıyı koyan hekime yöneltmeniz gerekir. Bu tür bir durumda, farklı bir hekimin sanal ortamda görüş bildirebilmesi maalesef uygun değildir ve sonuç alabilmek için, muayene olmak esastır. 

İkinci görüş almak için, yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji veya ‘’bağırsak ve makat hastalıkları tedavisi’’ konusunda hizmet veren ve bu alandaki tüm ameliyatsız tedaviler ile ameliyatları  gerçekleştiren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı arayabilirsiniz.

(10 Ağustos 2018)
Önceki Sonraki
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı