Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 
Geri

Rekto-vezikal fistül belirtileri nelerdir?

Doktor bey başka hekim yada doktor bana bu teşhisi koymadı sadece kendim soruyorum lütfen ve cevap verirmisiniz çok zor durumdayım rekto-vezikal fistül belirtileri nelerdir bunun anlaşılması için hangi doktora gitmem lazım dışkılama yapmadan önce de sonrada idrar yaptığım bölgede çok ağrı sancı oluyo her zaman idrar yaptığım bölge çıkacak gibi onun için soruyorum lütfen yardım edin en azından ne gibi belirtileri var teşhisi için hangi bölüme gitmem lazım bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler (29 Ağustos 2018)

Geçmiş olsun. Daha önce birinciikinciüçüncü ve dördüncü sorunuzu yanıtlamıştık. Bu sorunuzu ise son defa olarak yanıtlıyoruz.

Kalın bağırsağın makat yakın olan son kısmı rektum ile mesane (sidik torbası) arasında olan delikler veya fistüller; rektovezikal fistül olarak adlandırılır. Rektovezikal fistül; iltihabi bağırsak hastalığıbağırsak kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri nedeniyle, bağırsak ve mesane ameliyatları sonrasında, ışın tedavisi sonrasında gelişebilir. Rektovezikal fistül durumunda şu belirtiler gözlenir. 

  • İdrarla birlikte gaz çıkması (pnömatüri)
  • İdrarla birlikte dışkı çıkması (fekalüri) 
  • Kanlı işeme (hematüri)
  • İşeme sırasında yanma ve ağrı olması (dizüri)
(30 Ağustos 2018)
Önceki Sonraki
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı