Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 
Geri

Tromboze hemoroid sorunundan kurtulma

Iyi günler hocam rahatsız ediyorum kusura bakmayin. 4 ay önce sezaryenle doğum yaptm sonrasında trombosit hemoroid rahatsızlığım ortaya çıktı çok acı çekiyorum emzirdigim için ilaç kullanamiyorum bu hastalıktan nasil kurtulabilirim teşekkür ederim kolay gelsin (15 Haziran 2019)

Geçmiş olsun. Hemoroid hastalığında, hemoroid veya basur memesi içinde kanın pıhtılaşmasına ‘’tromboze hemoroid’’ veya  ‘’anal hematom’’ adı verilir. Makatta aniden gelişen ve şiddetli ağrıya neden olan bir şişlik ile belli olur. Bu tür bir durumda ılık su içine oturma banyosu, buz kompresi, hemoroide uygun beslenme, dışkı gevşetici ve ağrı kesici ilaçlar uygulanır. Ayrıca, pıhtılaşmış olan hemoroid üzerine Nitrogliserin, nifedipin, lidocaine krem uygulaması da yararlıdır.

Ağrının dayanılmaz olduğu durumlarda cerrahi olarak hemoroid memesi içindeki pıhtı cerrah tarafından yarılarak boşaltılır ve bu işleme ‘trombektomi’adı verilir. Pıhtılaşmış hemoroid olgularında ilaç tedavisi sonrasında % 25 oranında tekrarlama (nüks) ve trombektomi işlemi sonrasında % 5 civarında nüks olduğu belirlemişlerdir.Pıhtılaşmış hemoroid, cerrahi olarak boşaltılmadığında, makat apsesi gelişme riski ortaya çıkar. Sorununuz için bir  Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Yalnız kolorektal cerrahi ve proktoloji (bağırsak ve makat hastalıkları) ile ilgilenen ve bu alandaki tüm ameliyatsız ve ameliyatlı tedavileri gerçekleştiren ekibimizdenyardım almak isterseniz, randevu hattımızı arayabilirsiniz. Saygılarımla,

(15 Haziran 2019)
Önceki Sonraki
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı