Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 
Geri

Skleroterapi uygun tedavi değil miydi?

merhaba hocam. ben 2019 yılında hemoroid ameliyatı oldum . 4 hemoroıd pekesinde 2 si alındı makat ta darlık olur diye doktor bey tümünü almadı . bu kalan hemoroıd pekeleri benim için herhangi bir ağrı yada kanamaya yol açmıyordu . ama her dışkılama sonrasında makattan dışarı sarkması ve ileride 4.derece olabilecği endişesiyle ozel bir kliniğe başvurdum . Bu krumda doktor bey skeleterapi yapalım dedi. bende kabul ettım ama 2 haftadır dıskılamada çok zorluk yasıyorum . kontrole gittiğimde pıhtı oluştuğunu ondan dolayı bu durumun olduğunu soyledi . pıhtıyı boşaltmasına ragmen hala dıskalamada zorluk yasıyorum . eskisi gibi hemoridler dışarı sakmıyor ama içerde tıkanıklık yaptılar gibi , ıkınıncı şişip yolu makatı kaptıyorlar . acaba hocam bu skleterapi uygun tedavi değilmiy di benim için?.çünkü internette okuduğuma göre fıtıklaşmış hemoroidlere yapılmaması daha iyimiş. 2 haftadır karın gaz ağrısından dayanamıyorum. cevap yazarsanız çok sevinirim (03 Ekim 2020)

Geçmiş olsun. Portalimize üye olurken açıkça belirtildiği gibi, ekibimiz sanal ortamda, bir girişim sonrasında yaşanan sorunlarla ilgili yorum yapmamaktadır. Sanal ortamda farklı bir cerrahın hastanın güncel durumunu bilmeden yorum yapması bir yarar sağlamayacağı gibi, hasta ve yakınlarının zihninde durumu daha karmaşık hale getirebilir. Lütfen ilgili girişimi gerçekleştiren cerraha veya cerrahi ekibe başvurunuz ve sorularınızı onlara yöneltiniz. 

Hastanın girişim sonrasındaki ilk üç aylık dönemde ilgili cerrahın takip ve tedavisi altında olması gerekir. Bu dönemin sonrasında sorununuzun devam etmesi halinde, yalnız proktoloji veya ‘’kabızlıkdışkılama zorluğu, makat hastalıklarının ameliyatlı ve ameliyatsız tedavisi’’ konularında hizmet veren ekibimizden yardım almak istemeniz durumunda randevu hattımızı arayabilirsiniz. Saygılar,

(03 Ekim 2020)
Önceki Sonraki
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı