Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
IPhone Uygulamasını indirmek için tıklayınız.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Tuvalet sırasında kan gelmesinin nedeni ne olabilir?

tuvalet sırasında kan gelmesinin nedeni ne olabilir ağrım falan yok sadece miydem de yanma var acil cevap verirseniz sevinirim (05 Nisan 2011) Makatta kanama http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtilen nedenlerden dolayı olabilir. Mide yanması ise mide, onikiparmak bağırsağı veya safra kesesi kaynaklı olabilir. Sizin bir Gastroenteroloji Uzmanı’na veya Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (06 Nisan 2011)
 
 

2 senedir hemoroid rahatsızlığım var ve 1 aya yakındırda makatta yırtık şikayetim mevcut.

HOCAM yaklaşık 2senedir hemoroid rahatsızlığım var ve 1 aya yakındırda makatta yırtık şikayatim mevcut.ilk zamanlar dayanılmaz ağrılarım oldu çok şükür şimdi o ağrılarım geçti ama dışkılama esnasında bir et parçası gibi bir şey çıkıyor ce canımı yakıyor kısa sürede o acı geçiyor gün içinde o et parçası sanki içine giriyor ve o anda birkaç dakika bir acım oluyor.bu durumda ben ameliyat olmalımıyım yoksa o et parçası gibi şey kendi kendine iyileşir mi.ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM (05 Nisan 2011) Geçmiş olsun, kendinizde hemoroid (basur) ve ardından makat çatlağı (anal fissür) olduğunu düşünüyorsunuz. Eğer sorununuz tahmin ettiğiniz gibi ise her iki sorunda % 90’ın üzerinde ihtimalle ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilirler. Ancak, size ne tür bir tedavi uygulanacağını ancak muayene edecek hekim açıklayabilir. Saygılarımla, (06 Nisan 2011)
 
 

Büyük abdestimi yapmadığım halde klozetin içi kanla dolmuş olarak gördüm.

merhaba, makatımda büyük abdestimi yaparken çok az kanamalar oluyordu ama birgün büyük abdestimi yapmadığım halde klozetin içi kanla dolmuş olarak gördüm ilk defa bu kadar çok kanadı ne yapmalıyım (05 Nisan 2011) Makattan kanama, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildiği gibi birçok hastalığa işaret eder. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Saygılarımla, (06 Nisan 2011)
 
 

Makat bölgemde şişlik var ancak bu memeleşme seviyesinde değil zaman zaman şişip iniyor.

Merhaba doktor bey. makat bölgemde şişlik var ancak bu memeleşme seviyesinde değil zaman zaman şişip iniyor. şu an ismini tam hatırlamadığım pro gyovent gibi bir adı olan bir merhem kullanıyorum. doktor o bölgeye bakmadan bunu kullan dedi. Birde kanama değilde iltihap akıntısı oluyor. Ben internetten araştırdım. Birde perianal apse diye birşey var. Benim ki hangisine giriyor bilmiyorum .Şu an askerim ilgilenemiyorum hastalığımla. Siz biraz yardımcı olursanız sevinirim. (05 Nisan 2011) Askerde revirde muayene olmanızda yarar var. Tanımladığınız durum http://www.hemoroiduzmani.com/161/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-fistulu.html linkinde belirtildiği gibi, makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül) ve zaman zaman gelişen makat apsesi (anal apse, anorektal apse veya perianal apse) gibi bir sorun olabilir. Saygılarımla, (06 Nisan 2011)
 
 

Hep bir kabızlığım vardı, acı yediğimde rahatsız oluyorum.

Merhabalar, daha önce çok az su tüketiyordum ve hep bir kabızlığım vardı sonra 1 normal doğum yaptım 3 tane meme tabir edilen olgudan var. acı yediğimde rahatsız oluyorum onun haricinde sıkıntım yok yardımcı olursanız sevinirim. saygılar (05 Nisan 2011) Size geçmiş olsun. Kabızlık için temel önerilere http://www.taviloglu.com/bagirsak-hastaliklari/kabizlik-konstipasyon.html linkinden ulaşabilirsiniz. Acı gıdalar ile sorununuz olduğunu bahsetmişsiniz, konu makatta yanma ise acıdan uzak durmanızda yarar var, ancak diğer gıdalar ile de sorun oluyorsa bir hekime (Genel Cerrah) danışmanız yararlı olur. Saygılarımla, (05 Nisan 2011)
 
 

Hemoroidden ameliyat oldum ama kanamam hala devam ediyor, nasıl önlem alabilirim?

ben hemoroidden ameliyat oldum ama kanamam hala devam ediyo nasıl bi önlem alabilirim (05 Nisan 2011) Mutlaka ameliyatınızı gerçekleştiren cerraha danışmanızda yarar var. Saygılarımla, (05 Nisan 2011)
 
 

Basurum dışarıya çıktı şişti ve çok ağrıyor.

selamun aleykum benım basurum dışarıya çıktı şıştı ve çok agrıyo ne otura bılıyorum nede kalka bılıyorum kaşıntı ve yanma var (04 Nisan 2011) Geçmiş olsun, bu tür bir durumda, pekçok tedavi yöntemi (http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html) mevcuttur. Sizin, bu amaçla bir Genel Cerrahi Uzmanı’nın kontrolundan geçmeniz yararlı olur. Saygılarımla, (05 Nisan 2011)
 
 

Kuyruk sokumumda, ağrı, iltihaplanma var ve sarı kan akıyor.

Merhabalar..yaşim 21 Bir hafta önce kuyruk sokumumda bir ağri hissettim,akabinde 2 tane kücük sivilce meydana geldi,ayni günün gecesinde ise sivilceler infilak etti. yaklaşik 4 gündür,akinti devam ediyor,iltihablanma ve sari kan akitiyor,ne yapmaliyim ameliyat gerektirirmi? Sorun kıl dönmesi olabilir mi.Şimdiden teşekkürler.. (04 Nisan 2011) Size geçmiş olsun, sorununuz apseleşmiş bir kıl dönmesi olabilir. Bu tür bir durumda erken dönemde yakalandığında http://www.taviloglu.com/genel-cerrahi/kil-donmesinin-ameliyatsiz-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi ameliyatsız tedavi mümkündür. Saygılarımla, (05 Nisan 2011)
 
 

Basurum var kanıyor, ne ilçları önerirsiniz?

basurum var kanıyor dışarı doğru memeler var ne ilçları önerirsiniz bir ilaç ismi varmıdır teşekkür ederim (04 Nisan 2011) Portalimize üye olurken de belirtildiği gibi, biz sanal ortamda tedavi önermemekteyiz, zira sizin hemoroidiniz olduğu bile belli değil. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (05 Nisan 2011)
 
 

Makat bölgemde sürekli hemorit çıkıyor.

makat bölgemde sürekli buday tanesi büyüklüğünde hemorit çıkıyor ve 2 hafta sürüyor (04 Nisan 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde görebileceğiniz gibi bu hastalığın tedavisinde ameliyatsız ve ameliyat ile pekçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bir Genel Cerrahi Uzmanı'na başvurmanız yararlı olur. Saygılarımla, (05 Nisan 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik