Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
IPhone Uygulamasını indirmek için tıklayınız.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Kabız olunca tekrar hemoroidim artıyor.

Papatya cayı ıcıyorum hemoroid rahatsızlıgım gecıyor kabızlık baslıyor, kabız olunca tekrar hemoroidim artıyor onerebılecegınız bır seyler var mı acaba? (25 Mart 2011) Geçmiş olsun, kendinizde hemoroid olduğuna inanıyorsunuz, şayet durum böyle ise http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkindeki önerilere dikkat etmeniz yarar sağlayabilir. Şayet bu şekilde yanıt alamazsanız, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Dış basur ve kabızlık var.

merhaba bende dıs basur bulunmaktadr doktora gtmedım ama evdekı bzı ılaclr vr brısı .............. ve bır krem vr bunları surunce rahatlıyorum agrı fln kalmıyor ancak suana kadr hıc kanamadı ve asırı kabızlık var acaba bu kabızlık bundn olablrmı ve bu kbzlık ıcın onerılerınız nedr yrdmcı olursnz sevınırım (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid sıklıkla kabızlık veya aşırı ishal sonrasında meydana gelebilir. http://www.hemoroiduzmani.com/153/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/kabizlik.html linkinde kabızlık konusunda alınabilecek önlemler ve http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkinde ise hemoroidi olan bir kişinin nasıl beslenmesi gerektiği detaylı olarak belirtilmiştir. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

55 gün önce hemoroid ve çatlak ameliyatı oldum, üç tane meme var, ağrım ve kanamam oluyor.

merhabalar ben 55 gün önce kalsik yöntemle hem hemoroid hemde çatlak ameliyatı oldum.ameliyattan sonra her öğün kepek ekmeği ve çorba tüketiyorum.dışkı yumuşatıcı toz kullanıyorum.kullanmadığım zaman çok zorlanıyorum ağrım kanmam oluyor.dış kısımda 3 tane meme hala mevcut 2 si çok küçük biri biraz büyük.benim sorum çatlağım yine tekrarlamışmıdır bide makat darlığı oluşma ihtimali varmıdır.BU şikayetlerim normalmidir. (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid ve makat çatlağı ameliyatı olduğunuz ve ameliyat sonrasında 55 gün geçmesine rağmen, makatta şişlik, kanama ve ağrı gibi yakınmalarınızın olduğu anlaşılıyor. Hemoroid hastalığında tüm memeler hastanın durumuna göre ameliyatta alınmayabilir. Doktorunuza tekrar bir muayeneye gitmeniz ve sonuç alamazsanız farklı bir Genel Cerrahi Uzmanı’ndan ikinci görüş almanız iyi olur. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Uzun zamandır hemoroid sorunum var.

mrb uzun zamandır hemoroid sorunnum var vede kan geliyor dışkılama sırasında kanı durduracak bir ilaç veya bir fitil önerirseniz sevinirim.proctolog fitil kullanıyodum ama kaldırılmış.iyi geliyodu buna benzer bi fitil önerirseniz sevinirim.teşkkürler. (25 Mart 2011) Portalimize üye olurken de belirtildiği gibi, biz sanal ortamda tedavi önerisi yapmıyoruz. Bu amaçla bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekli. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Ablamın hemorait sorunu var bitkisel otlardan ne önerirsiniz?

ablamın sorunu var hemorait ıle şu an doktoru amelyat demıyor am cok rahatsız kan a mayok fakat cok boyuk memeler oluşmuş bitkisel otlardan ne onerırsınız ltfen yadımcı olunuz tşk (25 Mart 2011) Ablanıza geçmiş olsun. Portalimize üye olurken de belirtildiği gibi biz sanal ortamda tedavi önerisi yapmıyoruz. Zaten http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde doktor muayenesi sonrasında yapılması gerektiği ve birçok yan etkileri olduğu detaylı olarak belirtilmiştir. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Rektoskopi sonucu iç hemoreoid tanısı konuldu.

rektoskopi sonucu iç hemoreoid tanisi kondu.doktor ameliyat kararini bana birakti???????ister ol ister olma dedi..bu karari doktorun vermesi gerekmiyormu?kolay gelsin (25 Mart 2011) Geçmiş olsun, yapılan tetkikte iç hemoroid sorununuz olduğu belirlenmiş ve doktorunuz ameliyat önermiş ancak ameliyat kararını size bırakmış. Ameliyat kararını tabiiki doktorlar verir, ancak hastanın yaşamını kısıtlamayan veya çok ciddi sorun oluşturmayan durumlarda hasta ameliyat olmasa da idare edebileceğine inanılırsa, karar hastaya bırakılır. Sizin herhangi bir şüpheniz varsa, farklı bir Genel Cerrah’a muayene olarak ikinci görüş alabilirsiniz. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Meme şeklinde hemoroidim var.

mrb benim meme şeklinde hemoroidim var.sadece bir kere doktora gittim o doktorumda genç olduğum için bakmak istemedi ve ben şuan otururken ve tuvaletteyken ağrı çekiyorum hatta 3 yada 4 günde bir tuvalete çıkabiliyorum doğal yollardan bir çözümü yok mu acaba teşekkürler (24 Mart 2011) Makatta şişlik, makatta ağrı ve kabızlık gibi yakınmalarınız var. Sorununuz hemoroid olabileceği gibi, makat çatlağı vb. birçok nedenle olabilir. Ben bir Genel Cerraha muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (24 Mart 2011)
 
 

Hemoritim kaşıntı ve kanama yapıyor.

hemoritim kaşıntı ve kanama yapıyor iç kısımda şişlik ve oturunca agrı oluşuyor. yardımlarınız için teşekkürler. (24 Mart 2011) Geçmiş olsun, hemoroidiniz olduğunu ve kaşıntı ile kanama yaptığını belirtmişssiniz. Sorununuz şayet ifade ettiğiniz gibi hemoroid ise http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtilen pekçok yöntemle bu sorununuza çözüm bulunabilir. Saygılarımla, (24 Mart 2011)
 
 

Büyük abdestimi yaparken kan geldi.

merhaba sayın hocam. benim sorunum bundan bir yıl önce büyük abdestimi yaparken kan geldi ilkdefasında azdı iki gün sonra biraz daha fazlaydı ve bu daha sonra kesildi aradan bir yıl geçti ve son iki gündür uzun aralıklarla bazen geliyor azda olsa ve herhangibir arı yok.. makatta meme ucu gibi şişkinlikler elime deyiyor sizce hemoroidmidir ? teşekür ederim saygılar (24 Mart 2011) Makatta şişlik ve kanama gibi yakınmalarınız var. Bu yakınmalarınız hemoroid nedeniyle olabilir, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinden anlaşılacağı gibi birçok neden makattan kanama ve makatta şişlikte (http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html) birçok hastalığın varlığında olabilir. Bu tür bir durumda http://www.hemoroiduzmani.com/147/arastirma-yontemleri.html linkinde belirtildiği gibi çeşitli a... (24 Mart 2011) devamı
 
 

Dış hemoroid var, ameliyat olmalı mıyım?

merhabalar ben sizden sadece ameliyat olmalıyımım ameliyat olursam 1 sene son ra yine patlak veriyor diyorlar ben bu hastalıhı 3 senedir cek mek teyim taki busene ye kadar okadar hızlı deyil di ama busene 3 aydır aralık sız devam etmek te ben dış hemoroid yani memeli ne yapmam gerekiyor kime sordom sa ol ma diyorlar ama hastene ye gitihim de ise ol diyorlar siz ce nasıl bir şey yapmam gerekiyor banayardım cı olur sanız sevinirim (24 Mart 2011) Size geçmiş olsun, dış hemoroidin tek tedavi yöntemi ameliyat değildir. http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi birçok tedavi yöntemi vardır. Bizim size sanal ortamda ‘ameliyat olun’ veya ‘ameliyat olmayın’ gibi iddialı bir yanıt vermemiz mümkün değil. Bu kararı ancak sizi muayene edecek hekim verebilir. Muayene olmayı arzu ederseniz (0530) 326 06 96 no’lu telefondan randevu alabilirsiniz. Saygılarımla, (24 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik