Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
IPhone Uygulamasını indirmek için tıklayınız.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

İki seneden beri makat bölgemden belli aralıklarla kan geliyor.

bu son ikiseneden beri makat bölgemde belli aralıklarla kan geliyor.bazan ayda bir bazende daha fazla sürede bir kaç gün üst üste büyük tuveletimi yaparken kan geliyor.yardımcı olursanız sevinirim (01 Nisan 2011) Geçmiş olsun, makattan kan gelmesi http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildildiği gibi çeşitli nedenlerle olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Karın ağrısı, ishal hali ve makatta kaşıntı var.

Zaman zaman ishal hali ve karın ağrısı var. Uzun süredir bu böyle. Sabah kalkınca özellikle karın ağrısıyla uyanıyorum ve bağırsak hareketleri ile ishal hali oluyor. Son zamanlarda yaklaşık bir aydır da anüs bölgesinde ve aşağıya doğru geceleri kaşantı olunca, kadın hastalıkları diye düşünerek doktora gittim, muakeyene etti ultrason ve Parazit taraması yaptırdım herhangi birşey çıkmadı. Kadın hastalıkları ile bir sıkıntım olmadığı söyledi. Birşey bulamadı. Bazen karın ağrısı şiddetli oluyor. Ne yapmam gerekiyor. (01 Nisan 2011) Karın ağrısı, ishal, makatta kaşıntı gibi yakınmalarınız var. Sizin bir Gastroenteroloji Uzmanı tarafından detaylı tetkikten geçirilmeniz uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Makatta kanama oluyor

makt da kanama oluyor agrı yok (31 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Makattan kanama http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildildiği gibi birçok nedenle olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Makatın yakınında olan yara yada sivilce sorun olurmu?

makatın yakınında olan yara yada sivilce sorun olurmu (31 Mart 2011) Makatın yakınında olan yara veya sivilce, bir kıl batması, makat fistülü (anal fistül, perianal fistül veya anorektal fistül), makat siğili (kondiloma akuminata, anal kondilom) vb. pekçok nedenle olabilir. Sizin bir Cilt (Dermatoloji) Uzmanı’na Genel Cerrah’a muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Makattan kan geliyor

HOCAM HAYIRLI GÜNLER.BEN SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRİM GÜNÜN BELLİ BİR SÜRESİ OTURARAK GECİYOR.BU NEDENLE HAREKET OLANAĞIM COK AZ.ŞİMDİ SORUM ŞU MAKATTAN KAN GELİYOR BUNUN AKABİNDE HERHANGİBİR KAŞINMA VEYA MEME DİYE BİRŞEY YOK.BUNDAN 2 YIL ÖNCE DOKTORA GİTTİM KOLONOSKOPİ YAPILDI 1 DERECE HEMOROİD DENİLDİ.BELLİ BİR SÜRE İLAÇ TEDAVİSİ GÖRDÜM.TAM GEÇTİ DERKEN YİNE TEKRARLADI.ŞİMDİ HOCAM İLAÇ TEFAVİSİNE DEVAM MI EDEYİM YOKSA TEKRAR DOKTORA GÖRÜNMEK Mİ GEREKİYOR.AYRICA SİZİNDE ÖNERECEĞİNİZ DOĞRULTADA VARSA İLAÇ TAVSİYESİNDE BULUNURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA, (31 Mart 2011)

Size geçmiş olsun, iki yıl önce doktora gitmişssiniz ve erken evre hemoroid tanısı almışssınız. Yakınmalarınız tekrarlaması nedeniyle, ilacı kullanmaktansa tekrar doktora muayene olmanız uygun olacaktır, zira şu andaki sorununuz farklı olabilir. Saygılarımla,

(08 Haziran 2014)
 
 

Birden karnıma ağrı girdi

benim sorum şu şuan adetim normal hiç agrılı vb olmaz adetim 3.cü günümdeyim biraz midemdende sorunum var gastiritim var bugun birden karnıma ağrı girdi az önce tualete gttim ishal gibiyim ama hem makatım çok acıyor yaparken hemde kanla karışık gelıyor bıde suan kasıklarım ağrıyor bundan önce yaklaşık 2 senedir falan kabız oldugum zaman boyle makatımda acımalar olmuştu ama bilemedim :SS: acil dönerseniz sevinirim hemen gitmelimiyim doktora acile vb.. (30 Mart 2011) Evet bir hekime muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Büyük tuvaletimde kanama ve acı var.

hep büyük tuvaletimde kanama ve acı var arkasına doğru hem sada hem solda 2 adet sanki kan pirkintisi var gıbi yıkarken elim mutlaka dokunuyor ve her seferınde akşama kadar acıyor bazende kaşınıyor ve kaşıyom çok acıyor çokta büyüme yapıyor tuvaletı yaptığım yer doktora çıkamıyorum utanıyorum bana yardımcı olun hekımınıze git demede nedersen deeeeeee hocom lütfe ben erkeğimm sapına kadar anlayın lütfen. (30 Mart 2011) Makattan kanama, ağrı, şişlik, ve kaşıntı gibi yakınmalarınız var. Muayeneden utandığınızı ve sanal ortamda çözüm istediğinizi belirtmişsiniz. Portalimize üye olurken zaten tedavi önerileri yapılmadığı belirtilmiştir. Hiç merak etmeyin ve çekinmeyin çoğunlukla muayene olan kişiler de sizin gibi erkekler. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

4-5 aydır yellenme esnasında çamaşırımı kirletiyorum.

İyi akşamlar yaklaşık 4-5 aydır yellenme esnasında devamlı surette çamaşırımı kirletiyorum. Ayrıca benim için önemli olan 6 gün öncesinde aniden makat'ımda bir ağrı oluştu halen devam edyor sanki bir yumruk var makatımda. Dışkımı çok sıkıntılı şekilde yapmaya çalışıyorum (30 Mart 2011) Geçmiş olsun. Öncelikle, makattan gaz çıkartma veya yellenme sırasında dışkı kaçırma (http://www.hemoroiduzmani.com/148/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/diski-ve-gaz-kacirma-.html) ve makatta ağrı (http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html) gibi yakınmalarınız var. Bağırsak hastalıkları ile uğraşan bir Genel Cerrah’a (proktolog, kolorektal cerrah) muayene olmanız yararlı olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Basur nasıl iyileşir?

nasıl ıyılesır basur (30 Mart 2011) Basur veya hemoroid tedavisinde http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde açıklandığı pekçok yöntem mevcuttur. Ancak, öncelikle bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Endoskopi sonucu

klinik özet mikroskopi 1.. sol kolon= en büyüğü 0.3cm çapta 3 adet endoskopik biyopsiden 3p 1k 2... sol kolon= 0.3 cm çapta bir adet endoskopik biyopsiden 1p 1k 3.. rektum=0.3 cm çapta bir adet endoskopik biyopsiden 1p 1k 1...mikroskopi tanı: tubüler adenom (hafif derece displazi) sol kolon polipektomi 2....mikroskopi tanı: tubüler adenom (hafif derece displazi) sol kolon polipektomi 3..tubuler adenom(haif derecede displazi) rektum polipektomi epikriz=her üç lezyonunda tabanında normal kolon mukozası mevcuttur uzmanım raporumun sonucu budur yardımcı olursanız sevinirim daha önce sormuştum cvp alamadım sizden çok önem benim için rica edrim bilgi verin (30 Mart 2011) Portalimize üye olurken de belirtildiği gibi, biz bir hekimin tedavisi altında olan hastalara veya bir rapor üzerinden yorum yapmıyoruz. Lütfen sonucunuzu bu talebi yapan veya endoskopi tetkikinizi gerçekleştiren doktorunuz ile paylaşınız. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik