Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
IPhone Uygulamasını indirmek için tıklayınız.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Büyük abdestten sonra kanama ve ağrı oluyor.

büyük abdesden sonra kanama kabarba ve ağrı oluyo bu 1 ve ya 2 gün sürüyo sonra kendiliyinden geciyo bunun için ne önerirsiniz tşk (11 Nisan 2011) Geçmiş olsun. Dışkılama sonrasında makattan kan gelmesi (http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html) ve makatta ağrı (http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html) gibi yakınmalarınız var. İlgili linklerde ifade edildiği gibi bu sorunlar çok çeşitli nedenlerle oluşabilir. Sizin bir Genel Cerrah’a muayene olmanız yararlı olur. Saygılarımla, (11 Nisan 2011)
 
 

Makatta sürekli kaşıntı var,zaman zaman kanama oluyor, ne yapmalıyım?

makatta sürekli kaşıntı var,zaman zaman kanama oluyor.bu kanamalar bazen birkaç gün de sürebiliyor.kanama olduğunda çok ağrım oluyor.dışta bir meme var. muayene olmak korkutuyor.kabız olmasam bile dışarı çıkmakta zorlanıyorum.diyetle çözebilrmiyim,ya da ne yapmalıyım.yardımcı olursanız ,cevabınızı da mail adresime gönderirseniz çok sevinirim.teşekkür ederim (10 Nisan 2011) Geçmiş olsun, makatta kaşıntı (http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html) ve makattan kanama (http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html) nedenleri çok değişkendir. Sizin durumunuza en akılcı yaklaşım bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızdır. Saygılarımla, (10 Nisan 2011)
 
 

Bulantı ve ishal sonrasında, makat ağzında şişlik farkettim.

Merhaba 1 hafta bulantı ve birkaçgün sonrasında aşırı gaz problemi yaşadım.Yaklaşık 4 gün süren ishal durumu bunu izledi.İshal durduğu gün makatımda acı hissetmeye başladım.Daha sonra makat ağzında şişlik farkettim.Sanki dışarı çıkmış gibi.Elimle içeri doğru ittirdiğimde rahatlama hissediyorum ancak bugün ağrım daha da arttı.Rahat yürüyemiyor ve oturamıyorum.Kanama ya da renk değişimi yok.Ayrıca içeri itmekte de bugün daha çok zorlanıyorum.Bu ne olabilir,tedavisi ilaçla mümkğn müdür? (10 Nisan 2011) Geçmiş olsun, bulantı ve ishal dönemi sonrasında makatta ağrı (http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html) ve makatta şişlik (http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html) gibi yakınmalarınız var. İlgili linklerde de görebileceğiniz gibi pekçok hastalık bu yakınmalara sebep olacağından bizim size sanal ortamda tanı koyabilmemiz ve tanısını bilemediğimiz bir soruna tedavi de önerebilmemiz doğal olarak mümkün değil. Randev... (10 Nisan 2011) devamı
 
 

İki adet meme var, ihtiyaç giderdikten sonra yanma yapıyor.

hocam iki adet beme var kedi memesi gibi birisi sönük 1 tan fal ama ihtiyaç giderdikten sonra yanmayapıyor uyku diy bir şey kalmıyor sabaha kadar yanıyor çözüm rica ediyorum saygılarımla (09 Nisan 2011) Geçmiş olsun. Makatta meme ele gelmesi (http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html) ve makatta yanma hissi (http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html) birçok nedenle olabilmektedir. Bu nedenle, sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Saygılarımla, (10 Nisan 2011)
 
 

Ben hemoroidimi aldırmak istiyorum.

ben hemoroidimi aldırmak istiyorum. agrısız ve dikişsiz. bunun için ankarada bana önereceginiz yerler var mı? varsa tlf.numnaraları ve adreslerini alabilir miyim. (09 Nisan 2011) Size geçmiş olsun, ekibimiz İstanbul’da hizmet vermektedir, maalesef diğer iller konusunda yardımcı olamamaktayız. Saygılarımla, (10 Nisan 2011)
 
 

Video kolonoskopi sonucu

Merhabalar Video kolonoskopi ile yapılan incelemede anal kanalda Transevers kolon ortalarına kadar incelemede, kolon temizliği yeterli olmadığı için daha ileri gidilemedi. anal kanalda grade 1 - 2 İnternal hemoroid pakeleri izlendi KOLONOSKOPİ TANI : İNTERNAL HEMOROİD Bu bilgilere göre operasyona ihtiyaç duyulur mu ? Ne yapmamı önerirsiniz ? Tşk... (09 Nisan 2011) Size geçmiş olsun, biz bir tıbbi rapor üzerinde yorum yapmıyoruz. Lütfen soruyu tetkiki sizden talep eden doktorunuza yöneltin ve şayet bir şüpheniz varsa farklı bir doktordan ikinci görüş almanız yararlı olur. Saygılarımla, (10 Nisan 2011)
 
 

Makatımda acı veren bir beze çıktı.

iyi akşamlar ben kısaca makatımda bir beze gibi bişey çıktı acıma var aaba ne olabilir (08 Nisan 2011) Geçmiş olsun, makatta şişlik http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde görebileceğiniz gibi, birçok nedenle olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (09 Nisan 2011)
 
 

Makat bölgemde kanama ve büyük apdestimi yapınca sancım çok oluyor.

Makat bölgemde kanamam oluyo ve büyük aptestimi yapınca sancım cok oluyo. Caresini arıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDRİM VE KOLAY GELSİN.. (08 Nisan 2011) Makattan kanama (http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html) ve makat ağrısı (http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html) gibi yakınmalarınız var. İlgili linklerden de görebileceğiniz gibi pekçok hastalık bu yakınmalara yol açabilir. Bir Genel Cerrah’a başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (09 Nisan 2011)
 
 

2 ay önce doğum yaptım ama son 15 gün içinde kabızlığın başlamasıyla beraber çok şiddetli ağrı olmaya başladı.

bundan 2ay önce doğum yaptım ama son 15 gün içinde kabızlığın başlamasıyla beraber çok şiddetli ağrı olmaya başladı ve biraz kan gelmesiyle yanma oturamama gibi sorunlar başladı çoçuğum emzikli olduğundan dr. gidemiyor ve nereye gideceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler (08 Nisan 2011) Geçmiş olsun, iki aylık lohusa olduğunuz ve kabızlık sonrasında gelişen makat ağrısı, kanama ve yanma gibi yakınmalarınız var. Lohusalarda makat çatlağı (http://www.hemoroiduzmani.com/224/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-makat-catlagi.html) ve hemoroid (http://www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html) en sık rastlanılan makat bölgesi sorunlarıdır. Sizin bir Genel Cerrah’a muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (09 Nisan 2011)
 
 

45 gün önce sezeryan ile doğum yaptım ve hemoroid olduğumu farkettim.

45 gün önce sezeryan ile doğum yaptım.^hafta sonra hemoroid olduğumu farkettim.Genel Cerrahiye muayene oldum,tromboze olmamış hemoroidimin olduğunu söyledi.Sıcak suya oturma banyosu önerdi,ben ne yaptıysam kabızlığımı gideremediğim için kanama ve ağrı olmaktadır.Kesin çözümü var mıdır.Yardımcı olabilir misiniz teşekkür ederim.. (08 Nisan 2011) Geçmiş olsun, lohusalık döneminde hemoroid % 10-15 oranında rastlanılan bir sorundur. http://www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html linkindeki önerilere uymanız yarar sağlayabilir. Doktorunuzun önerileri ve özellikle de oturma banyosu (http://www.hemoroiduzmani.com/206/cerrahi-disi-tedaviler/oturma-banyosu.html) ile hayli rahatlarsınız. Ameliyatsız yöntemler ile % 90’ın üzerinde tedavi olma şansınız var. Saygılarımla, (09 Nisan 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı