Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
IPhone Uygulamasını indirmek için tıklayınız.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Makat kenarında üç tane meme var ve arkadan dışkıyla kan geldi.

Makat kenarında üç tane meme var çok korkuyorum ne yapmalıyım arkadan dışkıyla salı çarşamba kan geldi cevabınızı rica ederim (01 Nisan 2011) Geçmiş olsun, makatta meme ele gelmesi http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtilen nedenlerin tümüyle olabilir ve makattan kanama ise http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtilen nedenlerle olabilir. Çözüm için bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Hamileyim ve makatta çatlak var.

ayrıca çatlakta varmış hamileyim evlenmeden önce de vardı ama sorun gittikçe büyüdü dayanamıyorm artk (01 Nisan 2011) Geçmiş olsun, bir önceki mesajınızda hemoroid sorununuz olduğunu bahsetmiştiniz, ancak hamile olduğunuzu belirtmemiştiniz. Böylelikle, hamile olduğunuz ve hem hemoroid ve hem de makat çatlağı sorununuz olduğu anlaşılıyor. Alabileceğiniz önlemler http://www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html ve http://www.hemoroiduzmani.com/224/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-makat-catlagi.html linklerinde belirtilmiştir. Ayrıca, http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgil... (01 Nisan 2011) devamı
 
 

Hemoroid var, çok kanama oluyor.

hocm ben de hemoroid var doktora gittim ilaç verdi bi işe yaramadı kanamada çok oluyo ne olur yardm edin bana (01 Nisan 2011) Geçmiş olsun, hemoroid tedavisinde http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde açıklandığı gibi pekçok yöntem vardır. Bence tekrar doktorunuza başvurmanız veya farklı bir cerrahtan ikinci görüş almanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Hemoroid için nasıl beslenmeliyim?

merhabar .. ben 45 yasındayım.. bır hemoroıt ameliyatı gecırdım. lakın yıne zaman zaman camasırıma kan bulasıyor. bu durum benı pıskolojık rahatsız edıyor. sizden rıcam nasıl beslenme ve hemorodım yok olması ıcın kür tafsıye edebılırmınız.. cok yogun bir iş tempom var .. genelde masa basında görüşlerim oluyor yuruyus yapamıyorum..duzensız uykum da oluyor.. yardımlarınızı beklıyorum.. saygılar ve sevgıler.. (01 Nisan 2011) Hemoroid veya basur sorunu olan kişilerin beslenmesi, birebir sorunlarının düzelmesi veya kötüleşmesi ile ilişkilidir. Bu nedenle, http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkinde uyarıları dikkate almanız yarar sağlar. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

İki seneden beri makat bölgemden belli aralıklarla kan geliyor.

bu son ikiseneden beri makat bölgemde belli aralıklarla kan geliyor.bazan ayda bir bazende daha fazla sürede bir kaç gün üst üste büyük tuveletimi yaparken kan geliyor.yardımcı olursanız sevinirim (01 Nisan 2011) Geçmiş olsun, makattan kan gelmesi http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildildiği gibi çeşitli nedenlerle olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Karın ağrısı, ishal hali ve makatta kaşıntı var.

Zaman zaman ishal hali ve karın ağrısı var. Uzun süredir bu böyle. Sabah kalkınca özellikle karın ağrısıyla uyanıyorum ve bağırsak hareketleri ile ishal hali oluyor. Son zamanlarda yaklaşık bir aydır da anüs bölgesinde ve aşağıya doğru geceleri kaşantı olunca, kadın hastalıkları diye düşünerek doktora gittim, muakeyene etti ultrason ve Parazit taraması yaptırdım herhangi birşey çıkmadı. Kadın hastalıkları ile bir sıkıntım olmadığı söyledi. Birşey bulamadı. Bazen karın ağrısı şiddetli oluyor. Ne yapmam gerekiyor. (01 Nisan 2011) Karın ağrısı, ishal, makatta kaşıntı gibi yakınmalarınız var. Sizin bir Gastroenteroloji Uzmanı tarafından detaylı tetkikten geçirilmeniz uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Makatta kanama oluyor

makt da kanama oluyor agrı yok (31 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Makattan kanama http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildildiği gibi birçok nedenle olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Makatın yakınında olan yara yada sivilce sorun olurmu?

makatın yakınında olan yara yada sivilce sorun olurmu (31 Mart 2011) Makatın yakınında olan yara veya sivilce, bir kıl batması, makat fistülü (anal fistül, perianal fistül veya anorektal fistül), makat siğili (kondiloma akuminata, anal kondilom) vb. pekçok nedenle olabilir. Sizin bir Cilt (Dermatoloji) Uzmanı’na Genel Cerrah’a muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 

Makattan kan geliyor

HOCAM HAYIRLI GÜNLER.BEN SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRİM GÜNÜN BELLİ BİR SÜRESİ OTURARAK GECİYOR.BU NEDENLE HAREKET OLANAĞIM COK AZ.ŞİMDİ SORUM ŞU MAKATTAN KAN GELİYOR BUNUN AKABİNDE HERHANGİBİR KAŞINMA VEYA MEME DİYE BİRŞEY YOK.BUNDAN 2 YIL ÖNCE DOKTORA GİTTİM KOLONOSKOPİ YAPILDI 1 DERECE HEMOROİD DENİLDİ.BELLİ BİR SÜRE İLAÇ TEDAVİSİ GÖRDÜM.TAM GEÇTİ DERKEN YİNE TEKRARLADI.ŞİMDİ HOCAM İLAÇ TEFAVİSİNE DEVAM MI EDEYİM YOKSA TEKRAR DOKTORA GÖRÜNMEK Mİ GEREKİYOR.AYRICA SİZİNDE ÖNERECEĞİNİZ DOĞRULTADA VARSA İLAÇ TAVSİYESİNDE BULUNURSANIZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA, (31 Mart 2011)

Size geçmiş olsun, iki yıl önce doktora gitmişssiniz ve erken evre hemoroid tanısı almışssınız. Yakınmalarınız tekrarlaması nedeniyle, ilacı kullanmaktansa tekrar doktora muayene olmanız uygun olacaktır, zira şu andaki sorununuz farklı olabilir. Saygılarımla,

(08 Haziran 2014)
 
 

Birden karnıma ağrı girdi

benim sorum şu şuan adetim normal hiç agrılı vb olmaz adetim 3.cü günümdeyim biraz midemdende sorunum var gastiritim var bugun birden karnıma ağrı girdi az önce tualete gttim ishal gibiyim ama hem makatım çok acıyor yaparken hemde kanla karışık gelıyor bıde suan kasıklarım ağrıyor bundan önce yaklaşık 2 senedir falan kabız oldugum zaman boyle makatımda acımalar olmuştu ama bilemedim :SS: acil dönerseniz sevinirim hemen gitmelimiyim doktora acile vb.. (30 Mart 2011) Evet bir hekime muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Nisan 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik