Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Büyük abdestte kurtlar düşüyor.

meraba efendm.bende 8 yıl önce mide krapları başladı doktora gittiğimde parazit dedi ve bi kaç ilaç verdi geçti.2 yıl sonra tekrar başldı hep büyük abdestte görüyodum üsünde ince ince kıpırdıyodu son bir yıldır agrılar yeniden basladı ve günde ortalama 50 60 tane 1,5 santim büyüklüğünde kurlar düşüyo ne yabilirim bu konuda (10 Mart 2011) Sizin bir Gastroenteroloji Uzmanı’na başvurmanız uygun olur, böyelilikle bağırsak yönünden tedaviniz uygun şekilde düzenlenir. Saygılarımla, (11 Mart 2011)
 
 

Tip 2 diyabet hastasıyım, günde 4-6 arası büyük abdese çıkmaya başladım.

sayın hocam yaklaşık 8 senedir tit 2 diyabet hastasıyım 2010 yılı ilk yarısında 86 kilodan 70 kiloya düştüm.bu safhada çok sık büyük babdese çıkmaya başladım şimdi halen devam ediyor.günde 4-6 arası çıkıyorum.(genelde şekilsiz birden bire pof diye çıkış ya da parça parça)kolonoskopi normal çıktı. gizli kan kaybı yok neticede kil kaybını şekere bağlıyorlar.şimdi 8 aydır 70 kiloda kaldım.kiloalmak için ne yapayım.idrar problemimi çara var mıdır. selamlar (10 Mart 2011) Sizin sorununuz diyabetinizin kontrol altına alınması durumunda büyük ölçüde çözülür. Bir Endokrinoloji Uzmanı’na başvurmanızda yarar var, kendisi diyabet tedavinizi düzenler ve şayet gerek duyarsa bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanızı önerir. Kilo kaybınızda diyabet sorununuzla ilgili olabilir. Saygılarımla, (11 Mart 2011)
 
 

Bir ay önce hemorid ameliyatı oldum, kanamam hiç durmuyor, ne yapmalıyım?

hemorid ameliyatı oldum. kanamam hiç durmuyor.yaklaşık 1 ay oldu. ne yapmalıyım? (10 Mart 2011) Mutlaka ameliyatınızı gerçekleştiren cerraha muayene olmanızda yarar var. Şayet cerrahınıza ameliyat sonrasında kontrollere gitmenize rağmen çözüm bulamadıysanız, bağırsak cerrahisi, (proktoloji, kolorektal cerrahi) ile ilgilenen bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olması iyi olur. Saygılarımla, (11 Mart 2011)
 
 

Ailemde ırsi olarak hemoroid var, bende de oluşuyor gibi ve korkuyorum.

merhabaa 25 yaşında bekar bir bayanım.. ailemde ırsi olarak hemoroid var,dayımda babamda ve annemde..ameliyat oldular ama tekrar oluştu. bugünlerde bende de oluşuyor gibi ve korkuyorum.. tvde izlemiştim çözümü ama kaçırdım.yardımcı olursanız sevinirim. iyi günler.. (10 Mart 2011) Hemoroid (basur, mayasıl) varlığında: makattan kanama, ağrı, makatta şişlik, makatta kaşıntı (pruritus ani), makatta nemlenme, sümüksü akıntı (mukus) gibi yakınmalar görülür. Bu tür yakınmalarınız varsa, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (10 Mart 2011)
 
 

İki sefer ameliyat oldum ve hala sorun devam ediyor

merhaba ben 2 sefer amaliyat oldum ve hala sorun devam ediyor bitgisel iaçlarda kullandım çare olmadı. (10 Mart 2011) Ne ameliyat olduğunuzu ve sorununuzun ne olduğunu bilemiyoruz. Şayet sorun hemoroid (basur, mayasıl) ise http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bağırsak cerrahisi, (proktoloji, koloproktoloji, kolorektal cerrahi) ile uğraşan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olması iyi olur. Saygılarımla, (10 Mart 2011)
 
 

Normal doğum yaptım, makat dışında meme oluşmuş.

normal doğum yaptım büyük bi hata yaparak.makat dışında meme olusmus.ayrıca makat içinde yanma,batma gibi his var.moralim cok bozuk ne yapabilirim (10 Mart 2011) Geçmiş olsun, kadınlarda hamilelik ve lohusalık sırasında % 10-15 oranında makat çatlağı (anal fissür - http://www.hemoroiduzmani.com/224/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-makat-catlagi.html) veya hemoroid (basur, mayasıl - http://www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html) gibi sorunlar gelişir. Her iki durumda kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Tedavi amaçlı, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanızda yarar var. Saygılarımla, (10 Mart 2011)
 
 

Eşimin poposunda yağ bezesine benzer bir şişlik var.

Değerlı hocam esımın poposunda yag bezesıne benzer bı sıslık var yaklasık 4gundur esım cıddı ağrılar cekıyo ve ınternetten arastırdığım kadarıyla benım dusuncem kuyruk sokumuna baglı dokumacı makatı denılen ıntıhaplanma durumundan suphelenıyorum bu konuda hangı bolum doktoruna cıkmamız gerek bana yardımcı olurmusunuz.tesekkurler. (10 Mart 2011) Geçmiş olsun, eşinizin sorunu iltihaplanmış bir kıl dönmesi (pilonidal kist, sinüs pilonidalis, pilonidal sinus - http://www.hemoroiduzmani.com/158/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/kil-donmesi.html) veya iltihaplanmış bir yağ bezesi gibi bir durum olabilir. Kendisinin bir Genel Cerrahi Uzmanı’nın muayenesinden geçmesi iyi olur. Saygılarımla, (10 Mart 2011)
 
 

Bende basur var, şimdide damar çatlağı varmış.

sayın hocam bende basur var ama meme çıktı ilaç kullandım geçti .. şimdide damar çatlağı varmışş.. gitmediğim doktor kalmadı kullanmadığım ilaçta.. bana kesin çözüm olcak ilaç yada tedavi de yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler... (10 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Damar çatlağı ile kast ettiğinizin ne olduğunu anlayamadım. Bu durum gerçek bir damar çatlağı ise anjiodisplazi veya AV malformasyon olabilir, yok damar çatlağı değil ise, o halde makat matlağı (anal fissür) olabilir ve tedavisi daha kolaydır. Bu kadar doktorun muayene ederek bile size yardımcı olamadığıni belirttiğiniz bir konuda sanal ortamda size yardımcı olabilmemiz mümkün değil, şayet randevu almak isterseniz (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Saygılarımla, (11 Mart 2011)
 
 

Makatta yırtılma varmış, ameliyatın riski varmı4?

makattan lazerle amelıyat olacam rıksı nedır lutfen tr genelındekı rıksı soleyınıztskler cevabınız ıcın saygılarımla ıyı gunler (09 Mart 2011) Bu yanıtladığımız dördüncü sorunuz. Lazer ameliyatının riski diye bir durum yoktur, lazer sadece ameliyatta kullanılan bir cihazdır. Burada önemli olan ameliyatın tekniğidir, buda cerrahtan cerraha değişebilir. Bundan sonraki sorularınızı lütfen bize değil, iki gün sonra sizi ameliyat edecek cerraha sorun ve şayet kafanızda şüphe olursa ameliyatınızı ertelemenizi ve farklı hekimlerden ikinci görüş almanızı öneririz. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (09 Mart 2011)
 
 

Makatta yırtılma varmış, ameliyatın riski varmı3?

ıyı gunler dha once yazdıgım soruda cevabınız her amelıyatta bazı sorunlar vardır demısınız lutfen bu sorunun ne ve nekadar oldugunu tr genellınde nekadar oldugunu soylermısınız cvp bınız ıcın tşkler (sorunum makat yırtıklıgı amelıyat rıksı lutfen cvpbınızı persembe aksamına kadar yazın) (09 Mart 2011) Bu yanıtladığımız üçüncü sorunuz. Dün size belirttiğimiz linkte bu oranlar zaten Türkiye geneli için belirtilmiştir. Sizin için oluşabilecek riski, bize değil, iki gün sonra ameliyatınızı yapacak cerraha sormanız gerekir. Acil şifa dileriz. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (09 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı