Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Makatın yanında sivilce var, ucu delik ve bunun içinde intihab geliyo

makatın yanında sivilce var fakat sivilce olup olmadığınıda anlıyamadın bu sivilceye benzeyen cismin ucu delik ve bunun içinde intihab geliyo ve bazızamanlar ağrı yapıyo yardımınızı rica ediyorum teşekkürler. (01 Mart 2011) Size geçmiş olsun, yakınmanız makat fistülü (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül - http://www.hemoroiduzmani.com/161/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-fistulu.html) veya makat apsesi (anal apse, anorektal apse, perianal apse - http://www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-apsesi.html) nedeniyle olabilir. Bu nedenle bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Bende hemeroid ve çatlak varmış

sayın hocam bende hemeroid varmıs doktor muanede öyle söyledi birde catlak varmıs.cok küçük bir et parcası var.bazen kasınma agrı cok oluyor.lavoboya cıktıktan sonra agrı siddeti cok artıyor cıkmadgım zaman lavaboya ii oluyor amaliyat sonrasından korkuyorum gaz tutamıyormusuz.zorluklarda kacırma olabiliyormus beni bilgilendirirmisiniz (01 Mart 2011) Geçmiş olsun, hemoroid (basur, mayasıl) ve makat çatlağı (anal fissür) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Ameliyat olursanız gaz tutamama (inkontinens) sorunundan çekiniyorsunuz. Bu sorun hemoroid ve makat çatlağı ameliyatlarından sonra özellikle iç makat kasının (internal anal sfinkter) kesilmesi durumunda (lateral internal sfinkterotomi) % 0-15 olasılıkta görülür. Burada önemli olan uygulanacak olan cerrahi tekniktir ve bunu da ameliyatınızı gerçekleştirecek cerrahtan öğrenebilirsiniz. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

5 aylık bir bebeğim var, hemoroid ilacı kullanabilirmiyim?

5 aylıkbir bebeğim var hemoroid ilacı kullanabilirmiyim bebeğime zarar verirmi emiyor çünkü (01 Mart 2011) Geçmiş olsun, beş aylık lohusa olduğunuzu belirtip, hemoroid (basur, mayasıl) ilacı kullanıp kullanamayacağınızı sormuşsunuz. Biz hiçbir zaman ilaç önerisi yapmıyoruz veya herhangi bir tedaviyi onaylamıyoruz. Bu tür bir hemoroid ilacını kesinlikle bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmadan kullanmayın. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

3 gün önce hemoreyt ameliyatı oldum ve yeniden memeler anal bölgede kenarında belirginleşti.

Hocam 3 gün önce hemoreyt ameliyatı oldum taburcu olduğum gün anal bölgede herhangibir memeler yoktu fakat bir gün sonra yeniden memeler anal bölgede kenarında belirginleşti doktorum normal olduğunu söylüyor sizce normalidir memelerin çıkması ve tuvalete oturduğumda çekinmeden yapmamı acıyı aldırış etmememi ıkınma yapılmasını önerdi bu konudada bilgilendirirmisiniz şimdiden teşekkürlerimi sunarım (01 Mart 2011) Portalimizin prensibi gereği ameliyat olmuş hastalar için yorum yapmıyoruz. Ya ameliyat olduğunuz doktorunuza tekrar muayeneye gidip kaygılarınızı paylaşın, yada farklı bir doktordan ikinci görüş alın. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Tromboze denilen türde hemoroid problemim var

ilk defa tromboze denilen türde hemoroid problemim oldu...doktora gitmeden 5-6 gün önce başladı ve son 2-3 günde kan pıhtısı şeklinde meme oluşmuştu...DOKTORA GİTMEDEN BİR GÜN önce civan pepçemi çayı içtim, kara hulle denilen ufak zeytin gibi tohumu yagda kavurup bir iki adet çiğnedim ve papatya tohumunu kaynatıp sıcak suya karıştırarak legeğne oturdum...sabah biraz hafilemişti ama yinede uzman bir doktora gittim...muayene sonucu doktor fitil ve merhem verdi ve 10 gün kullandıktan sonra tekrar kendisine gelmemi söyledi...aynı günün aksamı büyük abdestimi yaparken zannedersem o pıhtı kendiliğinden patladı ve bayagı kan aktı ama ağrı hafifledi... kan akması şu ana yok ama bundan sonra bir problem olurmu...bu sorun bundan sonramı düzelme eğilimine girecek...yanlış yaptığım birşey varmı??? bu arada 2 defa sade ılık su leğenine oturuyorum...saygılarımla (01 Mart 2011) Geçmiş olsun, bizim sanal ortamda size ‘yanlış yaptığınız bir şey yok’ veya ‘yanlış yoldasınız’ gibi iddialı bir yanıt vermemiz mümkün değil. Sizin de belirttiğiniz gibi doktorunuz kontrola çağırmış, bu soruyu bize değil, doktorunuza sormanız gerekir. Saygılarımla, (09 Mart 2011)
 
 

Bitkisel ilacı tavsiye ediyormusunuz?

hocam bende hemoroid hastasıyım.doktorum amelıyat olmamı soyluyor.ben de korkuyorum.bitgisel bi ilaç var .................nasıl tavsiye ediyormusunuz veya tavsiyeleriniz nedir? (28 Şubat 2011) Bizde muayene ettiğimiz hastalarımıza hemoroid tedavisi amacı ile http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde belirtilen bazı bitkisel takviyeleri öneriyoruz. Bu tür bitkisel takviyelerin, ilaç şekline geçebilmesi için birçok bilimsel çalışma ile yararlılıklarının ispat edilmesi gerekir. 30.12.2010 tarihli haberde AB ülkelerinde birçok bitkisel ilacın yasaklanacağı açıklandı. http://www.abhaber.com/ozelhaber.php?id=8425 http://www.haber10.com/haber/227420/ Öncelikle, ‘... (01 Mart 2011) devamı
 
 

7 senedir basur hastasıyım, çiğ köfte, acı gibi şeyleri çok tükettiğim için ilerledi

hocam ben 26 yaşındayım 7 senedir basur hastasıyım, eskiden bukadar şikayetim yoktu arasıra senede bir iki kez yokluyodu.. şuanda çiğ köfte,acı gibi şeyleri çok tükettiğim için ilerledi farkındayım kaşıntı ve agrı oluyor bazende belli belirsiz kan... sizce napmalıyım çokmu geç kaldım acaba?? ilaçla tedavi olabilirmiyim neolur cvp yazın.. (28 Şubat 2011) Geçmiş olsun, makatta kaşıntı, ağrı ve kanama gibi yakınmalarınız var, ancak bence sizin için ‘geç kalınmış’ diye bir durum yok. Size ‘evet ilaçla tedavi olabilirsiniz’ diyebilmeyi çok isterdim, ancak sanal ortamda bu tür bir yanıt tabiiki veremem. Size bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Sanırım hemoroid başlangıcı var ve ben doktora gitmekten utanıyorum

sanırım hemoroıd baslangıcı var ve ben doktora gımekten utanıtıorum arasıra buyuk tuvaletımı yaparken kanama oluoyor ve benım canım cok acıor bunun onlemını ve ılerlemesını nasıl engeleyebılrım (28 Şubat 2011) Siz kendinizde hemoroid (basur, mayasıl) olduğunu düşünüyorsunuz, ancak sanal ortamda doğal olarak size çözüm üretebilmemiz pek mümkün değil. http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde birçok çözüm yöntemi bahsedilmiştir. Saygılarımla, (28 Şubat 2011)
 
 

Bu şikayetimin geçmesi için ne yapmalıyım?

bu şikayetimin geçmesi için ne yapmalıyım yaşam kalitem bozuluyo piskolojim bozuluyo çok kötü bi şey bu hemorit böylemi oluyo (28 Şubat 2011) http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid tedavisinde birçok geçerli yöntem var. Hemoroid (basur, mayasıl) size çok sorun yaratabilir, ancak çözümünün olduğunu bilmeniz yeterli. Saygılarımla, (28 Şubat 2011)
 
 

İç hemorit var, isal gibi de oluyo kabız gibide oluyo

merabalar bende iç hemorit var birde gecen yıl kalın bağırsak iltihabı çıktı ama bu yıl kolonoskopi çektirdim iltihap yoktu şikayetim makata ağrı çok fazla ıkındığımda dışkılama yapıyorum isal gibi de oluyo kabız gibide oluyo bu ara yine aynı şikayetleri yaşıyorum hemorittten dolayımı böyle yoksa bağırsak sendromumu geçiriyorum (28 Şubat 2011) Geçmiş olsun, dönüşümlü olarak kabızlık ve ishal sorununuz var. Yakınmalarınız hemoroid hastalığından ziyade http://www.hemoroiduzmani.com/152/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/irritabil-bagirsak-sendromu-ibs.html linkinde belirtilen irritabıl bağırsak sendromuna (İBS) benzemekte, sizin ön planda bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (28 Şubat 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı