Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Makatta çatlama var, meme şeklinde olup, kanama yapmakta

bende meme şeklinde olup sık aralıklarla kanama yapmakta.çoksık şekilde durulmayacak şekilde kaşıntı yapıyor.doktara gittim çatlama var dediler.ne yapa bilirim. (27 Şubat 2011) Geçmiş olsun, biz portalimizde hiçbir zaman tedavi önerileri yapmıyoruz, doktorunuzun önerilerine kulak vermenizde yarar var. Makatta kaşıntı ile bilgilere http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinden ve makat çatlağı (anal fissür) ile bilgilere http://www.hemoroiduzmani.com/160/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-catlagi-anal-fissur.html linkinden ulaşabilirsiniz. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

Makatımda acayip bir ağrı var, geceleri uyutmuyor.

ben önceden dışkı yaparken zorlandığımda makatımdan sadece kan gelirdi ağrı olmazdı.ama şimdi 1 haftadır acayip bir ağrı var.geceleri uyutmuyor.ağrı kesici alıyorum zorla uyuyorum ama ağrıyla uyanıyorum bir türlü ağrısı geçmiyor.ayrıca otoummin hepatitim var.her ilacı kullanamıyorum.makatımda küçük memeler oluşmuş.ne yapmalıyım? (27 Şubat 2011) Önceleri makatta kanama (http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html) ve şu anda şiddetli ağrı (http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html) yakınmanız var. Otoimmun hepatit sorununuz nedeniyle çok dikkatle değerlendirilmeniz gerekir, bu nedenle mutlaka sizi takip eden Gastroenteroloji Uzmanı’nın görüşünü alın ve ayrıca bir Genel Cerrahi Uzmanı ile görüşmeniz uygun olur. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

Makat etrafında küçük küçük yaralar oluştu et paçası gibi

hocam benim makat etrafında küçük küçük yaralar oluştu et paçası gibi.buna babur diyebililrmiyim .hangi doktora gitmem gerekiyo yada ne yapmam gerekli (27 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, makatta şişlik nedenleri içinde hemoroid (basur, mayasıl) en sık görüleni olmakla birlikte, http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtildiği gibi birçok nedenle ‘yara’ veya ‘et parçası’ olarak tanımladığınız şişlikler görülebilir. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

Hemoroid için boğma yöntemi ile bir operasyon geçirdim, fakat rahatsızlığım devam ediyor.

ben 2009 yılında hemoroıd denen hastalıktan boğma yöntemi ile bır operasyon geçırdım fakat biryıl sonra aynı rahatsızlığım devam etti tamamen kurtulmak için ne yapmalıyım.teşekkürler (27 Şubat 2011) Geçmiş olsun, hemoroid (basur, mayasıl) hastalığının tedavisinde http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi birçok yöntem mevcuttur ve bunlar bir tanesi de size uygulanan boğma tedavisi veya bant ligasyon girişimidir. Öncelikle, sorununuz tekrarlayan (nüks) bir hemoroid veya farklı bir durum olabilir, bu nedenle bağırsak cerrahisi (kolorektal cerrahi, proktoloji veya koloproktoloji) alanında çalışan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

13 sene önce önce hemoroitten ameliyat oldum sonra tekrar kanamalarım başladı

yaklaşık 13sene önce önce hemoroitten ameliyat oldum sonra tekrar kanamalarım başladı lavobaya girdiğimde memeler dışarı çıkıyor ve kanama oluyor sonra tekrar kayboluyor ne yapmam gerekiyor lütfen söyler misiniz? hastaneniz ssk ile anlaşmanız varmı?yardımcı olursanız çok memnun olurum... (26 Şubat 2011) Geçmiş olsun, 13 sene önce hemoroid ameliyatı olduğunuz ve şu anda kanama sorununuzun başladığı anlaşılıyor. Ancak, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde görebileceğiniz gibi makattan kanama sadece hemoroid (basur, mayasıl) hastalığı varlığında olmaz. Bu nedenle sizin muayene olmanız gerekir. Randevu ve diğer detaylar için (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

23 gün önce klasik yöntemle hemoroid ameliyatı oldum, ağrılarım halen geçmedi.

merhaba.ben bundan 23 gün önce klasik yöntemle hemoroid ameliyatı oldum.ağrılarım halen geçmedi dayanacak gücüm kalmadı artık korkumdan bişey de yyemiyorum 7 kilo verdim.daha ne kadar daha sürecek bu ağrılar?bütün hayatım alt üst oldu işe gidemiyorum çocuğumla ilgilenemiyorum.sizden öğrenmek istediğim ne zaman iyileşeceğim.tşk (26 Şubat 2011) Çok geçmiş olsun, 23 gün önce klasik hemoroid ameliyatı olduğunuz ve hala ağrılarınızın devam ettiği anlaşılıyor. Makat ağrısını geçirmekte en etkin yöntemler: sıcak su ile ve 15 dakika süre günde 5-6 kez yapacağınız oturma banyoları, paketlenmiş buzun bir havluya sarılarak 5-10 dakika uygulanması, kortizon veya lokal anestezi yapan kremlerin kullanılması, kabız kalmamak için sitemizde de belirtilen (http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html) uygun beslenm... (27 Şubat 2011) devamı
 
 

Hemorat var, akıntı durmuyor ve akşamları kaşıntı tutuyor

yaklaşık ıkı aydan berı hemorat ilgıli benı bılgılendırısenız sevınırım denen hastalıkla ılgılı doktara gıtım ilaçlarıda kulanıyorum ama akıntı durmuyor ayrıca akşamları kaşıntı tutuyor ne yapmam gerekıyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinırm şimdiden teşekür ederim saygılar (26 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid için önerilen ilaç tedavisinden yararlanmadığınız anlaşılıyor. http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid (mayasıl, basur) tedavisinde, ilaç dışında birçok yöntem mevcuttur. Doktorunuza tekrar başvurmanız uygun olur, şayet yanıt alamazsanız, o takdirde farklı bir hekimden, ikinci görüş almanız uygun oalcaktır. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

Hemoroid mide bulantısı yaparmı?

sayın hocam ben bir seneden beri spor yapıyorum ama ne zaman fazla yüklensem yani özellikle karın bölgelesi çalıştıgı zaman midem bulanıyor.hemoroid var acaba omu yapıyor bilmiyorum.öyle kötü bulanıyorki kusasım geliyor ve ayrıcada bazen günde iki üç defa büyük tuvaletim geliyor,bazen gün boyunca da tuvalete girme ihtiyacı duymuyorum. (26 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, ağırlık veya halter kaldırma gibi ağır sporlar hemoroid (basur, mayasıl) oluşumuna eğilimi arttırırlar. Ancak, hemoroid nedeniyle bulantı olması beklenmez. Sizin mide ve bağırsak sisteminiz ile ilgili bir sorununuz olabilir. Bu nedenle, bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (26 Şubat 2011)
 
 

Makat bölgesindeki kaşıntı basurdan mıdır?

makat bölgesindeki kaşıntı basurdanmıdır.Tedavi için ne yapmak lazım (26 Şubat 2011) Makat bölgesindeki kaşıntı, basur (hemoroid, mayasıl) nedeniyle olabilir, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinde de belirtildiği gibi gıdalardan başlayarak birçok neden bu sorunu doğurabilir. Bizim size sanal ortamda tedavi önermemiz mümkün olmayacağından bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız iyi olur. Saygılarımla, (26 Şubat 2011)
 
 

14 yaşındayım hemoroid hastalığı var

ben 14 yasindayim hemoroid hastaligi var ve doktora gitmek istemiyorum cok ama cok utaniyorum makatimda cok kücük hemoroid var bu kendi kendine gecermi (25 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, öncelikle makatınızdaki sorunun ne olduğunu bilemeyeceğimiz için size ‘hiç merek etmeyin bu kendiliğinden geçer’ gibi bir yanıt verebilmememiz mümkün değil. Makatta her şişliği olan hasta, kendisinde hemoroid (basur, mayasıl, babasıl) olduğunuz sanır, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid ile karışabilen birçok hastalık vardır. Bu nedenle, maalesef bizim size sanal ortamda bir çözüm üretebilmem... (26 Şubat 2011) devamı
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı