Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.
IPhone Uygulamasını indirmek için tıklayınız.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Hemoroiduzmanı.com teşekkür

Web sitenizi işim gereği araştırma yaparken buldum daha doğrusu ekipçe bulduk. Gerek site içi navigasyonu gerekse görsellik açısında çok başarılı ve tertemiz bir site olmuş. 
Bilgilendirme ve anlatım dili çok yalın. Sitenizde bulunan sağlık problemleri ve tedavi yöntemleri konusundaki içeriklerin insanı korkutmadan çözüm odaklı olması beni çok rahatlattı. Hasta doktor ilişkisini internet boyutunda bu kadar profesyonelce netleştirdiğiniz için çok teşekkürler. İnternetin hayatımızın p'ine yakınını kapladığı günümüzde websiteleriniz gibi bilgilendirici ve profesyonel çalışmalar bulmak neredeyse imkansız. Hemoroiduzmanı.com bir çok insanın konuşmaya ve sormaya çekindiği soruları net bir şekilde cevaplandırıyor. Kısaca rakipsiz bir portal. :) 

Saygılar, DA, İstanbul (16 Ocak 2011) Sizlerin beğenisini kazanmak bizim için çok önemli. Güveninize layık olmaya ve en iyi şekilde hizmet vermeye devam edecegiz. Saygılarımızla. Hemoroiduzmani.com yönetimi (16 Ocak 2011)
 
 

Hemoroitle ilgili bitki ne önerirsiniz ameliyat olmadan nasıl kurtulurum?

hemoroitle ilgili bitki ne önerirsiniz ameliyat olmadan nasıl kurtulurum (16 Ocak 2011) Sanal ortamda veya bir hasta muayene edilmeden, herhangi bir tedavi önerilemez, zira bu durum etik ve hukuki olarak kısıtlanmıştır. Bizde muayene ettiğimiz hastalarımıza hemoroid tedavisi amacı ile: Psyllium tohumu, metilsellüloz, flavanoidler, tavşanmemesi, enir, herdemtaze, dişi kuşkonmaz, yaban mersini ve at kestanesi gibi çay veya kapsül şeklinde bulunan, çok çeşitli bitkisel takviyeleri önermekteyiz. Bu hem portalimizde belirtilmiş olan ve hem de dünya genelinde yaygın olarak yürürlükte olan bir uygulamadır. Bu ... (16 Ocak 2011) devamı
 
 

Ameliyat olalı dört yıl oldu, tuvalette daralma ve kanama oluyor

ameliyat olalıdört yıl oldu ama gide tuvalette daralma oluyor arasıra zorlayınca kanama oluyor (16 Ocak 2011) Ne ameliyatı olduğunuzu bilemiyorum, ancak makatta darlık ve kanama sorunlarınız mutlaka değerlendirilmeli. Bu tür bir sorunda ideal yaklaşım bağırsak hastalıkları (kolorektal cerrahi, proktoloji) ile yoğun olarak uğraşan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmaktır. Saygılarımla, (16 Ocak 2011)
 
 

Bende bağsur memesi var, amaliyat olmadan bitkisel ilaç kullansam gidermi?

sy doktorum bende bağsur memesi var küçük değil 2 santim kadar yanındada küçük var amaliyat olmadan bitkisel ilaç kullansam gidermi (16 Ocak 2011) Sorununuz sizin sandığınız gibi hemoroid (basur, mayasıl, babasıl) ise bitkisel tedavi kısmen yarar sağlayabilir. Makatta şişlik yakınmasının sıklıkla hemoroid hastalığı (basur, mayasıl, babasıl) nedeniyle olduğu sanılır, ancak gerçekte birçok nedeni vardır. Hemoroid dışında; makatta çatlak (anal fissür), rektal polip, makat sarkması (rektal prolapsus), makat fistülü (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül), makat apsesi (anal apse, anorektal apse, perianal apse), makat siğili (anal kondilom, kondil... (16 Ocak 2011) devamı
 
 

Basur sorunu çekiyorum, ameliyat olmak istiyorum

15 senedir basur sorunu çekiyorum. ameliyat olmak istiyorum .saygılarımla (16 Ocak 2011) Konu ile ilgili (0530) 326 06 96 no'lu telefondan bilgi alabilirsiniz. Saygılarımla, (16 Ocak 2011)
 
 

1 aydır makat çatlağı var ve oturduğumda ağrı yapıyor, ilaçla tedavi de geçme şansı var mı?

hocam size görünmeyi düşünüyorum ama sizden sadece genel olarak bilgi istiyorum gelene kadar en azındam içim rahatlasın. bende 1 aydır makat çatlağı var tuvalette çok az acı hissediyorum ama oturduğumda ağrı yapıyor.progtolog(3gün oluyo) ve ultraproct(4hafta) kullandım. hala ilaçla tedavi de geçme şansı var mı?Ameliyattan korkuyorum. (16 Ocak 2011) İfadenize göre, bir aydan beri makat çatlağı sorunu yaşadığınızı ve makatta ağrı sorununuz olduğunu ifade ediyorsunuz. Makatta çatlak veya tıbbi olarak anal fissür olarak adlandırılan sorunda makat bölgesini örten deride bir yırtık söz konusudur. Makatta çatlak durumunda dışkılama sırasında ve sonrasında şiddetli ağrı ön plandadır. Ayrıca, kanama ve kaşıntı da gözlenir. Sorununuz hakikaten makatta çatlak ise, makat çatlaklarının % 50’sinden çoğu kendiliğinden iyileşir. Makatta ağrı: hemoroid ... (16 Ocak 2011) devamı
 
 

1 aydır anal bölgemde nohut tanesi büyüklügünde baloncuk gibi bi şişlik meydana geldi.

Hocam iyi günler. ben 20 yaşındayım. bundan yaklaşık 5 ay önce kıl dönmesi ameliyatı geçirdim. ve şuan kıl dönmesiyle alakalı bi sorunum yok. ama 1 aydır anal bölgemde nohut tanesi büyüklügünde baloncuk gibi bi şişlik meydana geldi. Büyük tuvalet ihtiyacımı giderdigimde fazla ıkındığım zaman aşşagı dogru uzuyor meme ucu gibi. agrı veya kanama yada kaşıntı türü bi sıkıntım yok. Sadece o bölgede nohut tanesi kadar şişlik ve ıkınma meydana geldiginde o bölgeden aşşagı dogru sarkan meme ucu şeklinde bir şişlik oluyor. Sizce bu hemoroid belirtisimidir. Tekrar o bölgede ameliyat olacakmıyım? bunun başka çözümü yokmu? o şişliğin inmesi ve tekrar eski sağlıgıma kavuşabilmem için ne yapmam gerekir? (16 Ocak 2011) Size geçmiş olsun, makat bölgenizde bir şişlik olduğunu belirtmişssiniz. Bu şişliğin hemoroid olup olmadığını ve nasıl bir tedavi gerektiğini öğrenmek istiyorsunuz. Öncelikle, sanal ortamda hiçbir muayene yapılmadan, tedavi önermek hem etik ve hemde hukuki olarak kısıtlanmıştır. Makatta şişlik yakınmasının sıklıkla hemoroid hastalığı (basur, mayasıl, babasıl) nedeniyle olduğu sanılır, ancak gerçekte birçok nedeni vardır. Hemoroid dışında; makatta çatlak (anal fissür), rektal polip, makat sarkmas... (16 Ocak 2011) devamı
 
 

Gebede hemoroid için teşekkür

SAYIN DEĞERLİ HOCAM.VERMİŞ OLDUĞUNUZCEVABI BUGÜN OKUDUM.ÇOK TEŞEKKÜR EDER SAYGILARIMI SUNARIM.ALLAH RAZI OLSUN SİZDEN.MEVLAM SİZE VE AİLENİZE SAĞLIK HUZUR MUTLULUK VERSİN.KALIN SAĞLICAKLA.ALLAHA EMANET OLUN. (15 Ocak 2011) İlgi: Eşim bir hafta sonra tam 9 aylık hamile olacak eşimin sorunu hemoroid. Geçmiş olsun, sağlıcakla kalın, eşinize kolay gelsin. Umarız rahat ve sağlıklı bir doğum yaşar ve sorunsuz bir lohusalık dönemi geçirir. Saygılarımla, (16 Ocak 2011)
 
 

6-7 senedir hemoroid hastalığını çekiyorum yıllardır ilaç tedavisi görüyorum fakat hiç bir etkisi olmuyor

ben 21 yaşındayım ve yaklaşık 6-7 senedir hemoroid hastalığını çekiyorum yıllardır ilaç tedavisi görüyorum fakat hiç bir etkisi olmuyor.kanama olmuyo yalnız çok ağrı zonglama ve acı çekiyorum..bu konuda bikaç doktora gittim ve hepsi ameliyat için yaşımın küçük olduğunu söylediler.şuan nişanlıyım ve nişanlım bursada yaşıyor son çare bursaya geldim burdada iyi bir doktora göründüm fakat oda ameliyatlık bi durum olmadığını söyledi oda yıllardır kullandığım ilaçları yazdı yolladı beni...yazın düğünüm var ve ben düğünüm olmadan bu hastalıktan kurtulmak istiyorum bu nedenle araştırdık burda bursada hemoroid uzmanı var lazerle ameliyat ediyo olanlar çok memnun fakat benim çevremdeki insanlar lazerinde bi etkisi olmayacağını söylüyorlar...sizce ne yapmalıyım beni lazer konusunda aydınlatırsanız memnun olurum şimdiden teşekkür ediyorum... (15 Ocak 2011) Geçmiş olsun, bizim sanal ortamda size ‘evet lazerle tedavi olun, size gayet uygun’ yada ‘sakın lazerle ameliyat olmayın’ gibi iddialı yanıtlar verebilmemiz mümkün değil. Ancak, anlattıklarınıza göre, size bir çözüm gerektiği aşikar. Saygılarımla, (16 Ocak 2011)
 
 

Basur irsi olabilir mi?

merhaba benim 4 yaşında bir oğlum var her kakasını yaptığında makat kısmının kenarında mor toplu iğne başı kadar şişlik oluyor.ben de basur ameliyatı oldum,benim babamda da var,acaba irsi olabilirmi teşekkürler. (15 Ocak 2011) Hemoroid (basur, mayasıl, babasıl) hastalığında kalıtımın kısmen rolü vardır. Ancak, çocuklarda en sık rastlanılan sorun makat çatlağıdır. Oğlunuzu bir Çocuk Hastalıkları Uzmanı’na muayene ettirmenizde yarar var. Saygılarımla, (16 Ocak 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı