Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Oğlumun hemoroid rahatsızlığı var, çözümü nedir?

oğlumun böyle bir rahatsızlığı var ve çok sorun yaşıyor malesef ve doktorada gönderemiyoruz çözümü nedir?çok bitkisel ilaçlarda denedik netice alamadık. teşekkürler (02 Mart 2011) Oğlunuz için geçmiş olsun, portalimizde hiçbir zaman tedavi önerileri yapmıyoruz ve hastaları hekime yönlendiriyoruz. Kendisinin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olması uygun olur. Saygılarımla, (02 Mart 2011)
 
 

Baharatlı gıdalar tükettiğimde makat ağzında kaşıntı oluşuyor.

baharatlı gıdalar tükettiğimde aşırı(makat ağzında)kaşıntı oluşuyor. kanama vs herhangi başka sorunum yok.yardımcı olursanız memnun olurum. (02 Mart 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinde belirtildiği gibi, baharatlı gıdalar başta olmak üzere birçok gıda türü makatta kaşıntıya neden olur. Bu nedenle, belirtilen gıdalardan uzak durmanız fayda sağlar. Şayet buna rağmen yakınmalarınız devam ederse, bir Deri Hastalıkları (Dermatoloji) Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Saygılarımla, (02 Mart 2011)
 
 

Oturup kalkarken makatta ağrı ve sertlik hissediyorum, nereye başvurmalıyım?

oturup kalkarken makatta ağrı ve sertlik hissediyorum bu ağrıar sürekli oluyor sorun nedir nereye baş vurmalıyım teşekürler (01 Mart 2011) Makat ağrısı http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html linkinde belirtildiği gibi değişik nedenlerle olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Ameliyatsız hemoroit tedavisi varmıdır?

ameliyatsız hemoroit tedavisi varmıdır.bendeki hemoroit daha 2 aylık ama tuvalete gittikten sonra yaklaşık 6 yada 7 saat yanma oluşuyo oturamıyorum dürekli ayaktayım yanma gidene kadar ve tuvalete her gitmemde kan akıyo bazen 4-5 damla bazende 1-2 damla oluyo.ne yapmam gerek.ameliyat olanları gördüğümde ameliyat çok zor başka çözüm yolu yokmu bunun.teşekkürler (01 Mart 2011) Makatta yanma ve kanama gibi yakınmalarınız var. Sizde hemoroid (basur, mayasıl) olduğu bile belli değil. Ancak, hemoroid var olduğunu düşünürsek, hemoroid’in ameliyatsız birçok tedavisi var ve http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinden tüm bu yöntemleri inceleyebilirsiniz. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

VC’ye çıkınca zorlanıyorum, uzun süre kalıyorum ve acı veriyor

ben uzun süredir vc,ye çıkınca zorlanıyorum uzun süre kalıyorum ve acı veriyor sürekli kabızlık yaşıyorum farklı birçok uzman dr. göründüm endoskopide yaptırdım bir bulgu bulunmadı üç ayrı piskiyatrite gittim piskolojik olur dediler ve çözüm bulunamadı halen büyük srunlar yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim saygılar (01 Mart 2011) Geçmiş olsun, zor ve ağrılı dışkılama ve kabızlık yakınmalarınız var. Kabızlık ve zor dışkılama sorununuzun balon atılım testi (http://www.hemoroiduzmani.com/173/arastirma-yontemleri/balon-atilim-testi.html), defekografi (http://www.hemoroiduzmani.com/175/arastirma-yontemleri/defekografi.html) ve kalın bağırsak geçiş zamanı ölçümü (http://www.hemoroiduzmani.com/178/arastirma-yontemleri/kalin-bagirsak-gecis-zamani-olcumu.html) gibi çeşitli araştırmaların yapılması gerekir. Bu konuda ya bir Gastroenteroloji Uz... (01 Mart 2011) devamı
 
 

Hemoroid tedavisi nasıl olur?

Hemoroid tedavisi nasıl olur? (01 Mart 2011) Hemoroid’in evresine göre çok değişik tedavi yöntemleri uygulanır. http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde bu yöntemler açıklanmıştır. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

3 buçuk yaşında kızım var, 3 ay önce popo haznesi dışarı çıktı.

3 bucuk yasında kızım var.Bundan 3 ay once popo haznesi dısarı cıktı.Şimdi büyük idralini yaparken kanaması oldu.Nedeni öğrenebilirmiyim (01 Mart 2011) Kızınıza çok geçmiş olsun, portalimiz sadece erişkin hastalara hizmet vermektedir. Çocuğunuz için bir Çocuk Hastalıkları Uzmanı’na başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Doktora gittim hemorait dediler, ilaç verdiler kullandım ama fayda etmedi

hocam benim kıcımın kenarında aradabir kanama geliyo devamlı üstümü degiştirmem gerekiyor doktoro gitim hemorait dediler ilac verdiler kuandım ama fayda etmedi şu anda sırtıma agrılar giriyor onun etkileri dediler ne yapmam gerekiyor teşekürler (01 Mart 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid (basur, mayasıl) tanısı aldığınız ve verilen ilaçtan yarar görmediğinizi belirtmişsiniz. Bu sorununuzu bize değil, size ilacı öneren doktora tekrar başvurarak ilaçtan yarar görmediğinizi belirtmeniz ve buna uygun tedavinizin düzenlenmesi gerekir. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Makatın yanında sivilce var, ucu delik ve bunun içinde intihab geliyo

makatın yanında sivilce var fakat sivilce olup olmadığınıda anlıyamadın bu sivilceye benzeyen cismin ucu delik ve bunun içinde intihab geliyo ve bazızamanlar ağrı yapıyo yardımınızı rica ediyorum teşekkürler. (01 Mart 2011) Size geçmiş olsun, yakınmanız makat fistülü (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül - http://www.hemoroiduzmani.com/161/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-fistulu.html) veya makat apsesi (anal apse, anorektal apse, perianal apse - http://www.hemoroiduzmani.com/159/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-apsesi.html) nedeniyle olabilir. Bu nedenle bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 

Bende hemeroid ve çatlak varmış

sayın hocam bende hemeroid varmıs doktor muanede öyle söyledi birde catlak varmıs.cok küçük bir et parcası var.bazen kasınma agrı cok oluyor.lavoboya cıktıktan sonra agrı siddeti cok artıyor cıkmadgım zaman lavaboya ii oluyor amaliyat sonrasından korkuyorum gaz tutamıyormusuz.zorluklarda kacırma olabiliyormus beni bilgilendirirmisiniz (01 Mart 2011) Geçmiş olsun, hemoroid (basur, mayasıl) ve makat çatlağı (anal fissür) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Ameliyat olursanız gaz tutamama (inkontinens) sorunundan çekiniyorsunuz. Bu sorun hemoroid ve makat çatlağı ameliyatlarından sonra özellikle iç makat kasının (internal anal sfinkter) kesilmesi durumunda (lateral internal sfinkterotomi) % 0-15 olasılıkta görülür. Burada önemli olan uygulanacak olan cerrahi tekniktir ve bunu da ameliyatınızı gerçekleştirecek cerrahtan öğrenebilirsiniz. Saygılarımla, (01 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı