Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Seton uygulamasında çabuk iyileşmesi için ne yapmalıyım2?

öncelikle tesekkür ediyorum her nekadar soruma cevap alamasam da zaman ayirip okudugunuz icin ben yazilarinizi sürekli takip ediyor sorunum hemoroid olmasa da sizin sitenize üye oldum bütün soru ve cevaplari okuyorum bazi ameliyat olmus iyilesemeyn hastalara cevap yazmis oldugunuzu okudum acikcasi bu beni üzdü ben sadece sizden seton kesmeyle ilgili bilgi almak istemistim uzmanlik alaninizda begendim bir uzman oldugunuz icin,saygilar... (26 Mart 2011) Haklısınız, ameliyat olup üzerinden zaman geçipte iyileşemeyen hastalara yardımcı oluyoruz, ancak sitemize üye olurken de belirtildiği gibi sizin gibi ameliyat sonrası erken dönemde sorunları olan kişileri size yaptığımız gibi kendi cerrahlarına yönlendiriyoruz. Etik olarak olması gereken de budur zaten. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (31 Mart 2011)
 
 

Makata yakın bir yerden iltihap toplandı ve sonrasında fistül oluştu.

bende uzun yıllardır basur olmakla birlikte her sabah düzenli tuvalet alışkanlığı sayesinde ne yediklerimde ne de özel dikkat gerektiriyor,sorun yaşamıyorum.. 2002 yılında makata yakın bi yerden iltihap toplama ve gecikme nedeniyle cerrahi temizlenmişti,sonrasında fistül oluştu ikinci bi kez daha operasyon olmuştum, bu sabah memelerin içinde sanki yine bi iltihap başı, çıban başı gibi sızlayan,şiş ve sert ama ağrı yapmayan bi durumla karşılaştım, tipik hemoroid sendromu mudur, yoksa o noktada iltihapik bi sorun oluşur mu, dr gitmek için pazartesiyi bekleyeyim mi, öneriniz ne olabilir? (26 Mart 2011) Size geçmiş olsun, sorununuz ön planda makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül) zemininde gelişen makat apsesi (anal apse, perianal apse, anorektal apse) olabilir. http://www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html linkinde detaylı bilgiler mevcuttur. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Hemoroit sorunum var, bitkisel çözüm varmı?

hemoroit sorunum var altı tane memesi var doktorlar ameliyat dedi amaliyattan korkuyorum bitkisel çözüm varmı? (25 Mart 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde hemoroidin bitkisel tedavisi açıklanmıştır. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Makattan kaygan, beyaz sıvı gibi gelmesi tehlikeli midir?

makattan kaygan,beyaz sıvı gibi gelmesi nedir yada tehlikelimidir kolonoskopi sonucu hemoroide rastlanıldı 5 ay önce cvp verirseniz sevinirim. (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Makattan akıntı: hemoroid (basur, mayasıl, babasıl), makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül), makat apsesi (anal apse, anorektal apse, perianal apse), enfeksiyonlar (bakteri, parazit), rektumda ülser (soliter rektal ülser sendromu), makat çatlağı (anal fissür), makat kanseri (anal kanser, anal ca, anüs ca.), rektum kanseri (rektum ca.), villöz adenom (bağırsakta salgı yapan poliplerin bulunması), Crohn ve ülseratif kolit gibi iltihabi bağırsak hastalıkları, AIDS hastalığı ... (25 Mart 2011) devamı
 
 

Makatımda şiddetli bir kaşınma vardı, doktor bana yırtık var dedi.

FARKLI BİŞİ EKLEDİM DE...makatımda önceleri şiddetli bir kaşınma vardı sanırım bu esnada fazla bir hırpalamam olmuştur. kabızlık çekmiyorum . basurum bazen elime gelir ama şu an yok mesela . fakat son 10 gündür o bölgede derin acı sancı ağrı hissettim. elime mercimek büyüklüğünde sivilce sanki dış kısımda geliyor ve bana o ağrı yapıyo gibi geldi. sonunda dayanamadım doktora gittim. bana yırtık var dedi.yaşım 50 ameliyat tehlikeliymiş. rectogesic ve anestol verdi sabah akşam sürüyorum 10 gün oldu geçmedi bende aktardan bi krem aldım şimdi onu süryrm yine aktarlarda bir sürü internette bu tarz kremler var yada eczaneye mi danışsam şimdi şu an çok sancıyo bide kaşıntı geçmişti tekrar başladı birde benim işim gereği çalışıyorum tam 15 saat masa başı oturarak çalışıyorum hergün sabah 10 gece 00 gibi ben basur doktorunamı gideyim cerraha mı gideyim ne yapiim bilemedim bide her sabah belim tutulmuş yere basamaz durumda uyanıyorum sırt ve boğaz ağrılarım var boyum 170 kilom 93 ve kilo veremiyorum adetten kesileli de 1 yada 1,5 yıl olmuştur teşekkür ederim yazacağınız benim şu an şimdi ne yapmam gerektiğine dair çok ehemmiyetli şimdi çalışıyorum ve oturuyorum çok acıyo kaşınıyo tekerlek yumuşak bi altlık koyduk ona oturdum ama faydasız iyi geceler iyi çalışmalar PARDON BU ARADA DURMADAN GAZ KAÇIRIYORUM BENİ RAHATLATIYOR HATTA ŞÖYLE SABAH O KÖTÜ HALİM BÜYÜK ABDESTE ÇIKINCA GEÇİYO SANKİ GÜN İÇİDE DIŞARI ÇIKMAK GAZ ÇIKARMAK RAHATLAMA VERİYO (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun, yapılan muayenede doktorunuzun makat çatlağı (anal fissür) belirlediği ve tedavi verdiği ancak sizin bu tedaviden yarar görmediğiniz anlaşılıyor. Yapmanız gereken uygun davranış doktorunuza kontrola gitmenizdir, muhtemelen size farklı bir tedavi önerecektir. Daha detaylı bir yorum istemeniz durumunda, bir proktolog veya kolorektal cerraha muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

1saat önce babam lazer yöntemiyle ameliyat oldu

yaklaşık 1saat önce babam lazer yöntemiyle ameliyat oldu.şuan aşırı ağrısı var normal mi? (25 Mart 2011) Babanıza çok geçmiş olsun, portalimize üye olurkende belirtildiği gibi biz ameliyat olmuş hastalar hakkında yorum yapmıyoruz. Lütfen sorunuzu babanızı ameliyat eden cerraha yöneltiniz. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (25 Mart 2011)
 
 

Hemoroit için ne gibi besinler tüketmeliyim ve tekrarlar mı?

merhaba bende dıs hemoroit bulunmaktadır vede 2 gunde bır tuvalet ıhtıyacına cıkıyorum cıktıgım zamanda cok zorlanıyorum suan ne gıbı besınler tüketmeliyim vede hemoroid hastalıgı tekrarlayan bır hastalıkmı ? (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkindeki öneriler size yararlı olacaktır. Hemoroid hastalığı uygun şekilde tedavi edilmezse % 50 tekrarlar. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Kabız olunca tekrar hemoroidim artıyor.

Papatya cayı ıcıyorum hemoroid rahatsızlıgım gecıyor kabızlık baslıyor, kabız olunca tekrar hemoroidim artıyor onerebılecegınız bır seyler var mı acaba? (25 Mart 2011) Geçmiş olsun, kendinizde hemoroid olduğuna inanıyorsunuz, şayet durum böyle ise http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkindeki önerilere dikkat etmeniz yarar sağlayabilir. Şayet bu şekilde yanıt alamazsanız, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

Dış basur ve kabızlık var.

merhaba bende dıs basur bulunmaktadr doktora gtmedım ama evdekı bzı ılaclr vr brısı .............. ve bır krem vr bunları surunce rahatlıyorum agrı fln kalmıyor ancak suana kadr hıc kanamadı ve asırı kabızlık var acaba bu kabızlık bundn olablrmı ve bu kbzlık ıcın onerılerınız nedr yrdmcı olursnz sevınırım (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid sıklıkla kabızlık veya aşırı ishal sonrasında meydana gelebilir. http://www.hemoroiduzmani.com/153/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/kabizlik.html linkinde kabızlık konusunda alınabilecek önlemler ve http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkinde ise hemoroidi olan bir kişinin nasıl beslenmesi gerektiği detaylı olarak belirtilmiştir. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 

55 gün önce hemoroid ve çatlak ameliyatı oldum, üç tane meme var, ağrım ve kanamam oluyor.

merhabalar ben 55 gün önce kalsik yöntemle hem hemoroid hemde çatlak ameliyatı oldum.ameliyattan sonra her öğün kepek ekmeği ve çorba tüketiyorum.dışkı yumuşatıcı toz kullanıyorum.kullanmadığım zaman çok zorlanıyorum ağrım kanmam oluyor.dış kısımda 3 tane meme hala mevcut 2 si çok küçük biri biraz büyük.benim sorum çatlağım yine tekrarlamışmıdır bide makat darlığı oluşma ihtimali varmıdır.BU şikayetlerim normalmidir. (25 Mart 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid ve makat çatlağı ameliyatı olduğunuz ve ameliyat sonrasında 55 gün geçmesine rağmen, makatta şişlik, kanama ve ağrı gibi yakınmalarınızın olduğu anlaşılıyor. Hemoroid hastalığında tüm memeler hastanın durumuna göre ameliyatta alınmayabilir. Doktorunuza tekrar bir muayeneye gitmeniz ve sonuç alamazsanız farklı bir Genel Cerrahi Uzmanı’ndan ikinci görüş almanız iyi olur. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı