Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Bagsur hastasıyım bazen agrılar ve kanamalar oluyor

slm ben bagsur hastasıyım bazen agrılar ve kanamalar oluyor ne yapmalıyım (24 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, makatta ağrı ve kanama sadece hemoroid (bağsur, basur, mayasıl, babasıl) nedeniyle olmaz. Makatta ağrı nedenleri http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html linkinde ve makattan kanama nedenleri ise http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtilmiştir. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olur. Saygılarımla, (24 Şubat 2011)
 
 

Makatımdan bazan çok az taze kan geliyor

Hocam benim makatımdan bazan çok az taze kan geliyor ağrı,sızı, şişlik,kaşıntı yok bu durum sürekli devam etmiyor.Bir Genel cerrahi uzmanınamı, Gastroentroloji uzmanınamı görünmemi önerirsiniz Teşekkür ederim. (24 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, makattan taze kanama sorununuz olduğu anlaşılıyor. Bu sorun http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildiği gibi, birçok nedenle olabilir ve bir Genel Cerrahi Uzmanı veya Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olabilirsiniz. Saygılarımla, (24 Şubat 2011)
 
 

5 senedir makatta kaşıntım ve kabızlığım var

mrb hocam benim 5 senedir makatta kaşıntım var artı kabızlığım var özellikle gece çok kaşınıyo doktoro gittim bişey yok dedi ne yapmam lazım (24 Şubat 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinde belirtildiği gibi makatta kaşıntı çok fazla nedenle olabilir. Sizin bağırsak cerrahisi (kolorektal cerrahi, proktoloji veya koloproktoloji) ile uğraşan bir Genel Cerrah’a muayene olmanızda yarar var. Saygılaırmla, (24 Şubat 2011)
 
 

Dış hemoridim var, tedavi için ne yapmam gerekiyor?

dış hemoridim var.arada içe girdigide oluyor ama çogunlukla dışarıda kalıyor..açık ameliyat olmaktan çekiniyorum,tedavi için ne yapmam gerekiyor.ilaç kullanarak tedavi şansı yokmudur... (24 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid tedavisinde http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi pekçok tedavi şekli mevcut. Sizin tanı ve tedavi için bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekli. Saygılarımla, (24 Şubat 2011)
 
 

Hemoroid için zeytinyağı faydalımı?

Merhabalar benim sıkıntımda hemoroid 3 4 yıla aşkındır bulunmakta hiç muayene olmadım. Rahatsız etmediğinden dolayı ama bi kaç aydır kanamalar başladı, kanama olmadan öne daha sertti şimdi yumuşama mevcut ama sanki iki adet oldular,gibi bu konuda bügün ........... hoca zeytın yağ pamuğa dökün geceleri onunla uyuyun dedi denesem bir faydası olurmu yada piyasada olan ilaçlardan kullansam faydasını görürmüyüm. Doktor muayanesinden çekindiğimden gitmek istemiyorum. Teşekkürler iyi çalışmalar (24 Şubat 2011) Sizin sorununuzun hemoroid (basur, mayasıl) olduğu bile belli değil, tedavi önerisi için onay talep ediyorsunuz. http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid tedavisinde birçok bitkisel madde yararlıdır ve zeytinyağıda bunlardan birisidir. Aynı şekilde, patlıcan sapı veya incir yaprağının kaynatılması ve bu suyun içine oturulması yarar sağlar. Ancak, sizin tanı için bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (24 Şubat 2011)
 
 

Makat bölgesinde sürekli kaşıntı ve dışkılarken kanama ve yanma oluyo

makat bölgesinde sürekli kaşıntı ve bazen öyle sert kaşıntı oluyorki kanamaya bile yol açıyo tuvallette büyük çiş zamanı kanama oluyo bazende yanma oluyo bu sizce basur mu doktora gitmek istemiyorum... (24 Şubat 2011) http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinde belirtildiği gibi makatta kaşıntı birçok nedenden dolayı olabilir. Dışkılama sırasında yanma ve kanama olması da bu sorunun araştırılması gerektiğini gösteriyor. Bir Genel Cerrah’a muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (24 Şubat 2011)
 
 

Makata yakın tarafta şişlik ve kızarıklık oluştu ve acı hissediyorum.

benim sorumum hemoroid rahatsızlıım var fakat bu arlar bayaı artan arılarla birlikte melhem ve fitil kullandım bunun üzerine ilaçlarfanmı kaynaklanıyor bilmiyorum ama makattan penise doru uzanan bir çizgi var bu çizgini makata yakın tarafında yani aşşaıda şişlik ve kızarıklık oluştu ve yürüken bile acı hissediyorum. bilgi verebilirmisiniz (24 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, tarif ettiğiniz yakınmalar, makat bölgesinde bir enfeksiyon olduğunu gösteriyor. Bu sorun makat bölgesindeki kıl ve ter bezlerinin enfeksiyonu olan anal kriptit veya makat apsesi (anal apse, perianal apse, anorektal apse) nedeniyle olabilir. Bu nedenle, sizing bağırsak cerrahisi (kolorektal cerrahi, proktoloji veya koloproktoloji) ile uğraşan bir Genel Cerrah’a muayene olmanızda yarar var. (24 Şubat 2011)
 
 

Yemek yer yemez büyük tuvaletim geliyor

sayın uzmanım sıkıntımı belirtmek istiyorum. yemek yiyorum yer yemez büyük tuvaletim geliyor ama karın ağrısıyla birlikte oluyor bu.(aşırı gaz problemimde var).ishal değil ama daha çok ishale yakın yaklaşık 1 seneden beri bu sıkıntının içindeyim.gastroentoloji bölümüne göründüm bana endoskopi ve kolonoskopi uyguladı midede gastrit çıktı.bana verilen ilaçlar:HELİPAK(bunu kullanırken karın ağrım daha çok arttı ve ishal yaptı)halen karın ağrım devam ediyor.2.ilaç:PROTENEX kullanıyorum ama ağrılarım aynı sıkıntılarım devam ediyor ilaçlar bana fayda etmedi. ayrıca bağırsağımın bir bölümünde iltihap var ama doktorlar bi sıkıntı oluşmucak dediler.. ÖNERİLERİNİZİ BEKLİYORUM TEŞEKKÜRLER.. (24 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, yemek sonrasında her insanda karında gaz oluşur ve dışkılama hissi uyanabilir ve bu duruma gastro-kolik refleks adı verilir. Bazı kişilerde bu daha belirgin durumda olabilir. Gastroenteroloji Uzmanı tarafından size önerilen tedaviden yanıt alamadığınızı belirtmişssiniz, burada akılcı yaklaşım aynı hekime tekrar başvurarak durumu aktarmaktır. Bu şekilde de sonuç alamamanız durumunda farklı bir Gastroenteroloji Uzmanı’na başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (24 Şubat 2011)
 
 

Makat ağzında titreme yapıyor ve ağrıdan oturamıyorum

2009 yılında özel bir hastanede kontrol için kolonoskopi çektirdim kolonoskopi çekime hazırlanırken bir gece önce barsakları boşaltmak için içtiğim ilaçlı su ıkınma sonucu makatta yırtık oluşturmuşum kolonoskopi sonucu basurumun olduğunu ve ilaç kullanmmamı geçmez ise ameliyat olmamı söyledi ancak o günden bu yana her büyüğüme çıktığımda ağrıdan oturamıyorum fakat gün aşırı tuvalete çıkıyorum tabiki o ağrı beni çok rahatsız ediyor bu günde öğleden bu yana makat ağzında titreme yapıyor nedeni ne olabilir oda beni rahatsız etmeye başladı yardımlarınızı bekliyorum (23 Şubat 2011) Geçmiş olsun, makatta ağrı yakınmanız var ve hemoroid tanısı almışsınız, şu anda makatta titreme yakınmanızın nedenini öğrenmek istiyorsunuz. Sanal ortamda size tanı koyabilmemiz pek mümkün değil, ancak mevcut hemoroid (basur, mayasıl) sorununuz ile ilgili olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız yararlı olacaktır. Saygılarımla, (23 Şubat 2011)
 
 

Hemoroitimde yırtık var, yırtık tedavisi için önerilerinizi bekliyorum.

yaklaşık 8 yıllık hemoroit hastasıyım,son gittiğim doktorum hemoroitimde yırtık olduğunu söylemişti yırtık tedavisi için önerilerinizi bekliyorum. cerrahi yöntemmi başarılı yoksa lazerlemi yapılan ameliyatlar daha başarılı. cevap verirseniz çok sevinirim (23 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, bu portalin amacı hiçbir zaman hastalara tedavi şekillerini önermek değil, tam tersine tedavi öncesinde kişileri doğru adrese yönlendirmektir. Öncelikle, hemoroid üzerinde yırtık diye bir durum olmaz, sanırım sizin durumunuz hemoroid dışında bir makat çatlağı veya anal fissür olması gerekir. Gerekli bilgiler http://www.hemoroiduzmani.com/160/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-catlagi-anal-fissur.html linkinde açıklanmıştır. Saygılarımla, (23 Şubat 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı