Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

7 gün önce longo teknigi ile ameliyat oldum, şu anda cok kötüyüm.

slm.7 gün önce longo teknigi ile ameliyat oldum.şu anda cok kötüyüm.çünkü ilk üç gün agrıdan duramadım.ve dışkımı dirhem dirhem yaptım.dışarıda memede var 3 tane.bol su içiyorum.kabız yok.doktorum geçer dedi.ama son 3 gündür cok aşırı agrı oluyor 24 saat agrıyor.taş yumurtlayacak gibi oluyorum.günde 6,7 kez tuvalete gidiyorum.az ve nadir dışkı geliyor.kırmızı kanamada var.ama sümüksü ve koyu renkli bişey geliyor ıkınınca.küçük tuvaletimi yapmak isterken bile çok aşırı zorlanıyorum basınç engel oluyor.streste yapmıyorum ama neden böyle oldu.?acaba ameliyat sırasında bagırsaklarımı fazlamı kesti doktorum? yoksa dikişmi açıldı bilmiyorum?ameliyat başarısız olduysa ne yapmalıyım?aydınlatırsanız cok sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.k.maraş (13 Mart 2011)

Size geçmiş olsun. Portalimize üye olurken açıkça belirtildiği gibi, sanal ortamda, bir ameliyat sonrası yaşanan sorunlarla ilgili yorum yapmıyoruz. Lütfen sizi ameliyat eden cerrraha veya cerrahi ekibe başvurunuz ve mevcut soru ve sorunlarınızı aktarınız. Saygılarımızla, hemoroiduzmani.com yönetimi

(08 Haziran 2014)
 
 

Basur için ne yapabilirim?

Basur problemim var.bunun için ne yapabilirim?? bana yardımcı olurmusunuz.Bu ara yine çook acıyor.kullandığım ilaçlar ultralan pomat ama fayda etmedi.. (13 Mart 2011) Geçmiş olsun, kendinizde basurdan (bağsur, babasıl veya mayasıl) şüpheleniyorsunuz, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/146/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar.html linkinde görebileceğiniz gibi basur sanılan birçok sorunun aslında farklı bir hastalık olduğu görülebilmektedir. Bu nedenle, sorununuza sanal bir çözüm aramak yerine, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (13 Mart 2011)
 
 

Tuvalet kağıdında kan lekesi var.

tuvalletten sonra kıçımı silerken selpakla kan lekesi var (13 Mart 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtilen birçok nedenden dolayı tuvalet kağıdında kan görülebilir veya makattan kanama olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanzı uygun olur. Saygılarımla, (13 Mart 2011)
 
 

Homartaitin ilacı varmıdır?

homartaitim var ne yapmalıyım ilacı varmıdır (13 Mart 2011) Geçmiş olsun, hemoroid (basur, bağsur, mayasıl) tedavisinde http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi birçok yöntem mevcuttur. Ancak, portalimizde biz sanal ortamda tedavi önermemekteyiz, bu konuda ancak bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olarak, sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (13 Mart 2011)
 
 

Makatta kaşıntı neden olur?

makatımda kasıntı var nedendır hocam (13 Mart 2011) Geçmiş olsun, makatınızdaki kaşıntı http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinde belirtilen gıdalardan uzak durmanıza rağmen geçmezse, sıklıkla bağırsak kurdu, makat çatlağı ve hemoroid gibi hastalıklar akla gelir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız iyi olur. Saygılarımla, (13 Mart 2011)
 
 

İç hemoroid tedavisi nasıldır?

iç hemoroid ve tedavisi nasıldır (iç memedeki şişlikler)? (12 Mart 2011) Size geçmiş olsun, iç hemoroid (basur, bağsur) tedavisinde http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi, ilaç tedavisi, fitiller, bitkisel tedaviler, boğma (bant ligasyon), infrared koagülasyon, bipolar koagülasyon ve hemoroid arteri ligasyonu (HAL) uygulanabilir. Bu nedenle, kolorektal cerrahi, proktoloji veya koloproktoloji ile uğraşan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız durumunda bu konuda kolaylıkla destek alabilirsiniz. Saygılarımla, (13 Mart 2011)
 
 

Tromboze hemoroid sonrasında hemoroid tekrarlıyor, soğuk hemoroidi tetikler mi?

İyi günler;ben 5 ay evvel makat girişinde şişlik nedeniyle doktora başvurdum bana tromboze hemoroid olduğunu söyledi doktor bey ilaç ve krem verdi 3 hafta sonra şişlik inmeye başladı, tam iyice kaybolacağı sırada içte bi sızı başladı tekrar doktora göründüğümde 2.derecede iç hemoroidde olduğunu söyledi ve ameliyat olmazsam ömür boyu çekiceğimi söyledi,ben tekrar ilaç kullanarak geçirdim ama 2 hafta hiç bir şikayetim olmuyo sonra durup dururken yine başlıyor,kabızlık sorunumda yok yediklerimede çok dikkat ediyorum acaba bu aylarda ayakların devamlı soğuk olması tetikliyor olabilirmi cevaplarsanız çok sevinirim ve hangi tedavi yolunu önerirsiniz teşekkürler... (12 Mart 2011) Geçmiş olsun, pıhtılaşmış veya tromboze hemoroid sonrasında sürekli tekrarlayan bir hemoroid (basur, bağsur, mayasıl) sorunu ile karşı karşıyasınız. Öncelikle, soğuk ile hemoroid arasında bir bağlantı yoktur. Soğuk havalarda hastaların su alımının azalması ile birlikte dışkı katılaşıp, ıkınmaya neden olabilir ve bu durum hemoroid hastalığına olan eğilimi arttırabilir, ancak soğuğun hemoroide yol açması gibi bir gerçek yoktur. Hemoroide yol açan ve kaçınılması gereken etkenler http://www.hemoro... (13 Mart 2011) devamı
 
 

Kabızlık ve zorlamadan ötürü basur ve makatta yırtık oluştu

merhabalar.. ben yaklaşık 1 sene önce kabız olup daha sonra zorlamadan ötürü basur oldum ve makatta yırtık oluşmuştu şimdi ise sadece iç tarafta basurum bulunmakta ve öyle fazla acı vermemektedir bunun tam geçirme imkanımız varmı basurlu olmak sonrdan daha baska hastalıklara meil verebilirmi teşekkürler.... (12 Mart 2011) Öncelikle, geçmiş olsun. Nerede ise hastalarımızın tümünde olduğu gibi kendinizde basur (hemoroid, bağsur, mayasıl, babasıl) olduğuna inanmaktasınız. Bu durumun hemoroid ise tabiiki tedavisi var ve http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi birçok tedavi yöntemi de mevcut. Ancak, http://www.hemoroiduzmani.com/146/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar.html linkinde detaylı olarak izleyebileceğiniz gibi hemoroid sanılabilecek o kadar çok hastalık varki. Hastalarımız genellikle hem... (13 Mart 2011) devamı
 
 

Hemoroid fitil ve kremleri anne sütünden bebeğe geçer mi?

Eşim 3 gün önce doğum yaptı. Şu anda çok büyümüş hemoroidi var. Gerçekten çok büyük. Oturamıyor. Doktor da şehir merkezinde. O yüzden evde ............ isimli fitil ve krem var. Bunlar anne sütünden bebeğe geçecek şekilde mi? Ya da hangi ilacı kullanabiliriz. Teşekkürler. (12 Mart 2011) Eşinize çok geçmiş olsun ve bebek için de hayırlı olsun. Lohusalık döneminde hemoroid (basur, mayasıl, bağsur, babasıl) sorununa & 10-15 oranında rastlanır. Ancak, eşinizde hemoroid olduğundan şüpheleniyorsunuz ancak bir doktor tanısı henüz yok. http://www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html linkinde bu tür bir durumda alınması gereken tüm önlemler ve http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkinde ise hemoroid hastas... (13 Mart 2011) devamı
 
 

Bağsurdan nasıl kurtulurum?

bağsurdan nasıl kurtulurum (12 Mart 2011) Hemoroid (basur, bağsur, myasıl, babasıl) tedavisinde birçok yöntem mevcuttur. Bunlar başlıca, ameliyatsız yöntemler ve ameliyat teknikleri olarak ikiye ayrılabilir. Sizin öncelikle bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız gerekir. Saygılarımla, (13 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı