Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Makatta aralıklarla iltihap birikiyor, sıkıp boşaltıyorum, ama yine birikiyor.

yıllardır hemororoid sorunum var bu yıl özellikle son bu ay aşırı ağrım var eskiden kanama olurdu şimdi yok kanama yırtılma ve memeler var arka memenin biri aşırı ağrı veriyor ihtiyaç gidereceğim zaman çok ağrı yapıyor daha önce makatkenarından bir iltihaplanma olmuştu 8-9 yıl önce özel bir hst.de operasyonla iltihap boşaltıldı yeri ağrı yapıp şişme yapıyor iltihap birikiyor rahatsız oluyorum sıkarak içindeki iltihabı boşaltıyorum ne yapacağım bilemiyorum memur oldugm için devamlı oturuyorum tuvalet ihtiyacı bir işkence yardımcı olursanız sevinirim hergün ağrı kesici merhemler sürüyorum fayda etmiyor tşkler. (24 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Geçmişte sizden makat apsesi (anal apse, anaorektal apse, perianal apse) boşaltılmış ve daha sonradan bu sorununuz bir makat fistülü (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül) haline gelmiş, bu fistülün ağzı zaman zaman kapanarak tekrar makat apsesi yapıyor ve siz bunu sıkarak boşaltıyorsunuz. http://www.hemoroiduzmani.com/161/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-fistulu.html linkinde bu durum açıklanmıştır. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurarak bu sorununuza çözüm bulman... (24 Mart 2011) devamı
 
 

Makat çatlağında ameliyat dışında nasıl tedavi olabilirim?

MERHABA HOCAM 1,5YILDIR HEMOROİT RAHATSIZLIĞIM VAR.SON GÜNLERDE İSE MAKAT ÇATLAĞI VAR CANIM ÇOK YANIYOR BİR ŞEY YEMEYE KORKAR OLDUM.AMELİYAT DIŞINDA BAŞKA NASIL TEDAVİ OLABİLİRİM (24 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Hemoroid (basur, mayasıl) hastalığına ek olarak makat çatlağı (anal fissür) sorununuz olduğunu belirtmiş ve ameliyatsız tedavisi hakkında bilgi istemişssiniz. http://www.hemoroiduzmani.com/160/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-catlagi-anal-fissur.html linkinde belirtildiği gibi çeşitli kremler, diyet, oturma banyosu ve Botoks enjeksiyonu ile makat çatlağının ameliyatsız tedavisi mevcuttur. Ancak, bunun için bu konuda uğraş veren bir Genel Cerrahi Uzmanı’na (proktolog veya kolorektal cer... (24 Mart 2011) devamı
 
 

Üç gün önce hemoroid ameliyatı oldum, çok ağrım var.

mrb.ben 3gün önce hemoroid ameliyatı oldum.hastanede kalmadım.ve ailem ve çevremde hiç kimse ameliyat olduğumu bilmiyor.çok ağrım var.nezamana kadar bu ağrılar geçer.iyileşme sürecim nekadardır acaba.dr hiç bir bilgi vermedi.çok korkuyorum.ayrıca pazartesi memede fibroadenom ameliyatı olacağım.hemoroid ameliyatı olduğum anlaşılırmı.ne yapacağımı bilmiyorum.lütfen yardımcı olun (24 Mart 2011) Geçmiş olsun, üç gün önce hemoroid ameliyatı geçirdiğinizi ve şiddetli ağrınızın olduğunu ve ağrının ne zaman geçeceğini sormuşsunuz. Sorunuzun yanıtını ancak ameliyatınızı gerçekleştiren cerrah verebilir. Portalimizde ameliyat geçirmiş veya doktor tedavisi altında olan hastalara yorum yapılmamaktadır, zaten bu durum üyelik aşamasında da belirtilmiştir. Bu durumda meme ameliyatı olma fikrini gözden geçirmenizi öneririz. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (24 Mart 2011)
 
 

Seton uygulamasında çabuk iyileşmesi için ne yapmalıyım?

hocam merhabalar daha öncede sorularima acik ve net cevaplar vermistiniz düzelmeyen rektovajinel fistül rahatsiziligimla ilgili sorular yöneltmistim bana seton kesme yöntemi uygulandi ve 1 ay sonra tekrar kontrole gidecegim sizin kurallarinizi bildigim icin sizden sadece seton uygulamasinda cabuk iyilesmesi icin ne yapmaylim bunu ögrenmek istiyorum saglicakla kalin haoscakalin.. (23 Mart 2011) Evet haklısınız http://www.hemoroiduzmani.com/soru-cevap/341/duzelmeyen-rektovajinal-fistul ve http://www.hemoroiduzmani.com/soru-cevap/941/duzelmeyen-rektovajinal-fistul2 linklerindeki sorularınıza çok detaylı cevap vermiştik. Evet haklısınız, biz ameliyat olmuş hiçbir hastaya yorum yapmıyoruz. Sorunuzu lütfen sizi yurt dışında ameliyat eden cerraha yöneltiniz. Acil şifa dileriz. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 

Hemoroid kabızlığa neden olurmu?

hemoroid kabızlıga neden olurmu olursa ne yapmalıyım (23 Mart 2011) Genel olarak hemoroid kabızlık veya uzun sure ıkınma sonrasında beliren bir sorundur. Ancak, özellikle komplike hale gelen hemoroid hastalığı kabızlığa neden olabilir. http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkindeki önerilere uymanız yarar sağlayacaktır. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 

Makatta meme oldu, dışkılamada zorlanıyorum

merhaba makata meme oldu dişkilamda zorlanıyorum ne önerırsınız. selamlar (23 Mart 2011) Geçmiş olsun, öncelikle http://www.hemoroiduzmani.com/153/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/kabizlik.html linkindeki önerilere uyarak kabız kalmamanız ve daha sonrada http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkindeki önerilere uygun beslenmeniz durumunda yarar görmeniz gerekir. Kesin çözüm için bir Genel Cerrah’a muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 

Büyük tuvaletim esnasında kanama ve yanma, kaşıntı oluyor.

buyuk tuvaletim esnasında kanama ve yanma ..kaşıntı oluyo..bana bi ilaç tavsiye edermisiniz ..bide yaparken bi et parçası çıkıyo sonra geri giriyo içeri lütfen yardımcı olun saolun .. (23 Mart 2011) Size çok geçmiş olsun, portalimize üye olurken de belirtildiği gibi, biz hiçbir hastaya tedavi önermemekteyiz. Sizin arzu ettiğiniz gibi ilaç tavsiye etmemiz, hem etik ve hem de hukuksal yönden uygun değildir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 

Dıskı atımından sonra makatta iri ve kaşıntılı bir şişlik fark ettim.

dıskı atımından sonra fark ettim ki orada oldukca iri şişlik var,hem şişlik gibi hem ben gibi bişey.kasıntısı harici rahatsızlık vermiyor ama ilk defa karsılastıgım için huzursuz oldum. TESEKKURLER (23 Mart 2011) Geçmiş olsun, dışkılama sonrasında makataınızda şişlik fark ettiğinizi ve kaşınmaya neden olduğunu belirtmişssiniz. Makat şişlikleri http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtildiği gibi pekçok nedenle görülürler. Bu nedenle, tanı ve tedavi amacı ile bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 

Kolonoskopiyi hangi branş yapar?

Slm Hocam Kolonoskopi diye adlandırdıgınız branş hangisidir ben özel veya sigorta hantanesine gittigimde hangi bölüme gidecegim veya önerebileceginiz bir yer varmı tşk. (22 Mart 2011) Tekrar geçmiş olsun. Kolonoskopi öncesinde muayene olmanız gerekir ve bu tetkiki ancak sizi muayene edecek hekim isteyebilir. Bu tür bir muayene için kurumuna gore değişmekle birlikte, Genel Cerrahi veya Gastroenteroloji bölümlerine başvurmanız uygun olur. Her iki branşın hekimleri de endoskopi yaparlar. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 

Bir ay önce hemoreid ameliyatı oldum, ancak kanamalar geçmedi.

bende uzun zamandır hemoreid vardı sık sık kanamam geliyordu bir ay önce amaliyat oldum amam gene kanamalar geçmedi karnımda arılar oluyor patoloji sonucu temiz çıktı kanama hakkında ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler (22 Mart 2011) Size çok geçmiş olsun, bir ay önce geçirdiğiniz hemoroid ameliyatı sonrasında kanamalarınızın devam ettiğini ifade etmişssiniz. Ameliyat olmuş bir hastaya ancak muayene sonrasında yorum yapılabilir. Burada yapmanız gereken ya ameliyatınızı gerçekleştiren cerraha muayene olmak veya farklı bir cerrahtan ikinci görüş almaktır. Saygılarımla, (23 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı