Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

2 haftadır makatta bir ağrı oluşuyor

selam hocam bende birde 2 haftadır makt ta bir ağri uluşuyor gitik cede sizlanmaya başliyor ağri yapiyor özelikle wc cıktığımda makatın ağzinda acilar hisediyorum cevaplarsanız sevinirim şimdiden tşk (15 Mart 2011) Size geçmiş olsun makatta ağrı http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html linkinde belirtildiği üzere birçok nedenle oluşabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (15 Mart 2011)
 
 

Kızım 9 yaşında ve 2 yıldır kabızlık sorunu var.

hocam kızım 9 yaşında 2 yıldır kabızlık sorunu var kaç kez doktorada götürdük lama tarzı tedavi uygulandı geçici çözümün ötesine geçmedi bu konuda yardımcı olur önerilerde bulunursanız minettar olurum saygılarımı sunarım (15 Mart 2011) Kızınıza çok geçmiş olsun. Portalimize üye olurken de belirtildiği gibi, biz sadece erişkin hastalara hizmet vermekteyiz, sizin ise bir Çocuk Hastalıkları Uzmanı’na gereksiniminiz var. Saygılarımla, (15 Mart 2011)
 
 

Benim makat dediğimiz kısım ben kendimi bildim bileli dışarıya çıkıyor.

meraba. ilginiz için tşk. benim makat dediğimiz kısım ben kendimi bildim bileli dışarıya çıkıyor. Bir sorun yoktu son iki yıla kadar ama bu 2 yıl içerisinde sürekli kabızlık ve idrar sorunların baş gösterdi ve idrar sorunumla birleşince işin içinden çıkamaz oldum. Sigorta pirimim yatmadığı için sağlıktan yararlanamıyorum ve çalışmadığım için sorunlarımı gideremiyorum. Bu sağlık sorunlarından kurtulmam için bana bilgi verirseniz çok mutlu edersiniz. Gerçekten bu sorunlara bir çare bulursam sevinicem. Teşekkürler. (15 Mart 2011) Geçmiş olsun, bahsettiğiniz sorun http://www.hemoroiduzmani.com/163/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makat-sarkmasi.html linkinde belirtilen makat srakması (rektal prolapsus) gibi bir sorun olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Sosyal güvenceniz olmasa da Devlet Hastanesi’nden yararlanabilirsiniz. Saygılarımla, (15 Mart 2011)
 
 

Yeni doğum yaptım ve makatta meme gibi bir sarkma oldu

öncelikle meraba ben yeni doğum yaptım kırkım yeni çıktı ve makatta meme gibi bir sarkma oldu sonrasında kanama canım cok yanıyor büyük abdestimi yaparken bana bir çare söyleye bilirmisiniz lütfen teşekürler (14 Mart 2011) Size geçmiş olsun ve küçük bebeğiniz hayırlı olsun. Lohusalıkta makat çatlağı (anal fissür) ve hemoroid gibi sorunlar % 10-15 oranında rastlanır ve sizdeki gibi ciddi sorunlara neden olur. Sorunlarınızı hafifletmek için http://www.hemoroiduzmani.com/223/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/gebelikte-hemoroid.html linkindeki önerilere uymanız ve diyenizi de http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html linkindeki şekilde ayarlamanız yarar sağlar. Bu önlemlere rağmen yanıt a... (15 Mart 2011) devamı
 
 

Kronik anal fissür ameliyatı oldum, makattan akıntı ve iltihap gelmeye başladı, bunun nedeni nedir?

hocam.iyi akşamlar.kronik anal fissür ameliyatı oldum.1 haftadır evde istirahat ediyorum.kanama ve ağrı oluyor.bu normal bir durum doktorumun dediğine göre.ancak ameliyattan 1 hafta sonra ameliyat sonrası gelen akıntı iltihap gelmeye başladı.bunun nedeni nedir.böyle bir durum olurmu.yoksa hastalığım tekrarladımı.teşekkürler... (14 Mart 2011) Size geçmiş olsun, uygulanan ameliyat tekniğini bilemediğimizden, size yardımcı olabilmemiz mümkün değil. Sorunuzu lütfen ameliyatınızı gerçekleştiren cerraha yöneltin. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (15 Mart 2011)
 
 

Her zaman ishalim ve bende 1 yıldır hemoroid çıktı.

Merhaba ben 31 yaşında bir bilgisayar programcısıyım ve yıllardır dışkılarım ishal olarak çıkıyor.Bu sebepten dolayı hekime göründüm ve tahlil sonuçlarına bakarak herhangi bir sorun olmadığnı söyledi fakat bu sorun hala bende devam etmektedir.Ayda sadece 2 veya 3 gün normal dışkılama oluyor haricinde her zaman ishalim ve bende 1 yıldır hemoroid çıktı makattanda durmadan beyaz sıvılar geliyor herhangi bir kanama yok sadece dış basurüm var ve ıkı tane meme var bana ne onerırsınız (14 Mart 2011) Size geçmiş olsun, bu kadar yoğun ishal sonrasında hemoroid sorunu yaşamanız sürpriz değil. Bazı kişilerde yapısal olarak bu tür bir dışkılama şekli olabilir veya altta yatan irritabıl bağırsak sendromu gibi bir sorununuz olabilir. Bu tür sorunlarda size çözümü bir Gastroenteroloji Uzmanı sağlayabilir. Makattan beyaz renkli akıntınızın olması mutlaka hemoroid olduğuna işaret etmez, bir makat fistülü (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül) gibi bir sorununuzda olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’n... (15 Mart 2011) devamı
 
 

Hemeroid ilaç tedavisi sonrası yine nüksetti, parmak ile kontrol yapacak diye doktora gitmek istemiyorum.

Merheba Doktor Bey; bundan 3 yıl öncesinde hemeroid şikayeti ilie ilgili ....... tıp fakültesine gitmiştim.Bana recetede (....................- .................... pomad krem-.................... fitil - bağırsaklar için de .................... şurup) yazmışlardı.1 hafta öncesinde yine nüksetti.Doktora gitmek istemiyorum.Parmak tedavsi ile kontrol ediyor bu da bana acı veriyor.Bu sebeple sizden görüşlerinizi ve yardımınızı isityorum.ilk üç gün makattımdaki meme ağrıyordu ve küçüktü.Bende 500 mg antibiyotik aldım(3 gün).Ancak geçmedi meme büyüdü.son 4 gündür de eski recetede yazan .................... (1 tane tok sabah-akşam) - fitil - .................... pomad uygulamaya başladım.Birde buna internetten araştırıp öğrendiğim .................... film(1 tame tok sabah-akşam) almaya başladım.Şikayetim şu; nerdeye 7 gün oldu eskiye nazaran ağrı çok yok önceden elimle dokunamıyordum memeye şimdi dokunuyorum sert.sadece sabahları uyandığımda ağrı oluyor.Bu memenin içindeki sertliği nasıl yok edeblirim? saygılar... (14 Mart 2011) Geçmiş olsun. Bu tür bir ilaç tedavisi sonrasında hemoroid, yada diğer bilinen adları ile basur, bağsur, mayasıl, babasıl, hemeroid, hemeroit, hemoroit, hemoroid, hemorid, hemorit, homoroid, homoroit veya homorit tekralama oranı % 10-50 arasındadır ve nitekim sizde de bu şekilde olmuş. Kuru incir ve patlıcan sapını kaynatarak bu suyun içine oturmanız ve bunu günde en az bir kez yapmanız durumunda bu meme küçülebilir. Ayrıca, http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html l... (15 Mart 2011) devamı
 
 

Makatımda önce kaşıntı oldu daha sonra sağ tarafta ufak bir çatlak oluştu

makatımda önce kaşıntı oldu daha sonra sağ tarafta ufak bir çatlak oluştu ve şimdi biraz acıyor...bilgilendirirseniz sevinirim.hemoraid mi yoksa analfinüsmüdür.... (14 Mart 2011) Makatınızda önce kaşıntı ve ardından bir çatlak hissetmeniz ön planda makat çatlağını (anal fissür) düşündürür. Ancak, benzer yakınmalar hemoroid (basur, bağsur, mayasıl, babasıl), makat siğili (anal kondilom, kondiloma akuminata) vb. nedenlerle de olabilir. Saygılarımla, (14 Mart 2011)
 
 

5 ay önce homoroitten amaliyat oldum, 2 gündür makatımdan kan geliyor nedendir?

homoroitten amaliyat oldum yaklaşık 5ay kadar oldu 2 gündür makatımdan kan geliyor neden dir bilgilendirmenizi arz ederim (14 Mart 2011) Size geçmiş olsun, makattan kanama sadece hemoroid nedeniyle olmaz, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde açıklandığı gibi, farklı birçok nedenle de olabilir. Bence bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız iyi olur. Saygılarımla, (14 Mart 2011)
 
 

5 yaşındaki kızımda kanamalı yırtılma var

5 yaşındaki kızımın 3 senedir kanamalı yapıyo 6aydır ilaç tedavi yapıyoz ama hiç düzelme yok yırtılma var diyorlar. kolonnoskopi de yapmıyolar bu hastalığın ameliyatı yokmu,? Ne önerirsiniz? şimdiden teşekkür ederim (13 Mart 2011) Geçmiş olsun, kızınızın sorunu hakikaten sıkıntı verir ancak çoğunlukla iyi sonuç alınır. Portalimiz sadece erişkin hastalara hizmet vermektedir. Sizin bir Çocuk Hastalıkları veya Çocuk Cerrahisi Uzmanı’na danışmanız gerekir. Acil şifa dilerim. Saygılarımla, (13 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı