Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Ülseratif kolit hastasıyım, hemorid için bir çözüm öneriniz var mı?

merhabalar. Hemorid şiayetim var. Ayrıca fissür de. Söylenen birçok şeyi denememe rağmen.Bu konuda çare bulamıyorum. Yaz kış en ufak bir rüzgar esintisinde bile hemoroidlerim şişiyor, sertleşiyor. Bu durumda çok az da olsa lavaboya çıktığımda kanama oluyor. Ben de ülseratif kolit teşhisi de konmuştu ve bu durumda cerrhi bir müdahale durumunda iyilişmemin daha zor olacağı ve tekrar nüksetme ihtimalinin fazla olduğu söylendi. sizden ricam özellikle bu hemoroid için bir çözüm önerisinde bulunmanız. Yardımlarınız için teşekkür ederim. İyi günler. (19 Mart 2011) Size geçmiş olsun, size ifade edildiği gibi şayet ülseratif kolit sorununuz varsa öncelikle bu hastalığın bir Gastroenteroloji Uzmanı tarafından kontrol altına alınması ve daha sonra hemoroidinizin tedavi edilmesi gerekir. Saygılarımla, (21 Mart 2011)
 
 

Makat çatlaması ameliyatından sonra sürekli makat bölgesinden iltihap gibi bir akıntı oluyor.

ben 2009 yılının eylül ayında makatta damar çatlaması oldugundan dolayı ameliyat oldum fakat ameliyattan sonra sürekli makat bölgesinden iltihap gibi bi akıntı oluyor bunun çözümü hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar... (19 Mart 2011) Geçmiş olsun, sanırım makat çatlağı (anal fissür) ameliyatı olmuşsunuz. Bu ameliyatın komplikasyonlarından bir tanesi de makatta fistül (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül) gelişmesidir. Bu akıntınız makat fistülü nedeniyle olabilir, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (21 Mart 2011)
 
 

Basur için kesin çözüm varmı?

basur için kesin çözüm varmı? (19 Mart 2011) http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde izleyebileceğiniz gibi basur için pekçok tedavi yöntemi mevcut. Çözümü kesin olsa idi, bu kadar çok tedavi yöntemi devrede olmazdı. Daha garantili çözüm isiyorsanız proktoloji alanında çalışan bir hekim seçmenizde yarar var. Saygılarımla, (21 Mart 2011)
 
 

6 ay kadar önce dışkımda bir kaç damla pembemsi kan geldi.

Merhaba benim problemim şu; bundan 6 ay kadar önce dışkımda bir kaç damla pembemsi kan geldi. Fakat başka bir sorunum yoktu.Ama sık sık ya ishal ya da kabız oluyordum. Zamanla buna makatta kaşıntı,kesik varmış gibi acı hissi ve yanma da eklendi.Genel cerrahi doktoruna makattan muayene oldum.parazit olabilir dedi. Gaiata tahlili yaptırdım,temiz çıktı.Başka bir doktora muayene oldum ama o da parazit değil dedi ama tatmin olmadım. doktor kolonoskopi yaptırmamı istedi. Sizce gerekli mi . Hastalığım ne olabilir? Okuduğunuz ve cevap verceğiniz için teşekkür ederim. (19 Mart 2011) Bu tür yakınmaları en sık olarak kıl kurdu veya parazit yapar, ancak kanama da yakınmalara eklenince makat çatlağı tanısı daha ön plana çıkar. Size sanal ortamda tanı koyabilmemiz tabiiki mümkün değil. Ancak, şüpheniz varsa size proktoloji ile uğraşan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla, (21 Mart 2011)
 
 

Bende son 3-4 aydır basur memeleri mevcut.

Merhaba. Bende son 3-4 aydır basur memeleri mevcut. Ancak ilginç olan tuvalet sırasında herhangi bir acı hissetmiyorum. Ama makat bölgesindeki memeleri görebiliyorum. Bu arada daflon diye bi ilaç kullandım. Ama memeleri gidermedi. Ben basurmuyum, öylesi ise bana ne tavsiye edersiniz? İlginiz için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar (19 Mart 2011) Bu yazdığınız bilgiler ışığında size basur olduğunuzu ifade edebilmek mümkün değil. Tabiiki basur olabilirsiniz, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtilmiş olan nedenlerin hepsi makat şişliğine yol açar. Saygılarımla, (21 Mart 2011)
 
 

Makatta yanma ağrı çok

makata yanma ağrı çok küçük meme ancak ağrı kesici sakinleştiriyor (19 Mart 2011) Makatta yanma en sık olarak kıl kurdu nedeni ile olur. Ayrıca, hemoroid, makat çatlağı, makatta ıslanma, şiddetli ishal, dışkı kaçırma, mantar enfeksiyonları, sedef hastalığı, Crohn hastalığı ve makat fistülü gibi hastalıklarda olabilir. Bunun yanı sıra, acı ve baharatlı gıdalar, kahve çayın fazla tüketimi, süt, peynir, domates, ketçap, çikolata, fındık gibi gıdalarda makatta yanmaya neden olabilirler. Saygılarımla, (21 Mart 2011)
 
 

İki senedir dışkıyla birlikte kan geliyor ve çok acı veriyor, basur mudur?

Doktor bey bnm size sorum yaklasık 2 senedir tuhalete girdiğimde dışkıyla birlikte kan geliyo ve daha sonrasında bana cok acı verio nerseyse oturamıyorum bunun sebebi basur mudur beni aydınlata bilirmisiniz?? (18 Mart 2011) Geçmiş olsun, makattan kanama nedeniniz basur (hemoroid) olabileceği gibi, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildiği gibi birçok farklı nedenle de olabilir. Ayni şekilde, makat ağrısı da (http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html) birçok nedenle olabilir. Sizin doktora başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (18 Mart 2011)
 
 

Bitkisel ilaçlar hemoroit için kesin çözüm mü?

bıtkısel ılaclar hemoroıte ıyı gelıyormu kesın cozummu (18 Mart 2011) Hemoroid tedavisinde bitkisel tedaviler http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde belirtildiği gibi etkilidir. Ancak, etkinlikleri % 50 düzeyini geçmez. Yani sizin belirttiğiniz veya bazı ilanlarda belirtildiği gibi ‘hemoroide son’, ‘hemoroide paydos’ veya ‘hemoroide kesin çözüm’ gibi duyurulara hiçbir zaman itibar etmemek gerekir. Zaten en fazla % 50 başarısı olan bir tedavi şeklinin, hemoroid hastalığı için mutlak çözüm getirmeyeceği aşikardır. Saygılarımla, (18 Mart 2011)
 
 

Ekşi veya acılı yiyince makat bölgesinde nohut büyüklüğünde şişme oluyor.

ıyı gunler benım sorunum eksı acılı yıgınce makat bolgesınde nohut buyuklugunde sısme oluyor bırde testıslerım acaıp kasınıyor arada da makatta sıddetlı sancı oluyor yardımlarınız ıcın sımdıden tskrlr (18 Mart 2011) Geçmiş olsun, ekşi veya acılı yemek sonrasında makatta şişme sorununuz hemoroid (basur, mayasıl), makat çatlağı (anal fissür), makat fistülü (anal fistül, anorektal fistül, perianal fistül), makat siğili (anal kondilom, kondiloma akuminata) vb. bazı nedenlerle olabilir. Testislerinizdeki kaşınma ise genital bölgedeki siğil (kondilom), mantar vb. nedenlerle olabilir. Ön planda bir Deri Hastalıkları (Dermatoloji) Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (18 Mart 2011)
 
 

İki yıl önce makattan ameliyat oldum ve bir yıldır büyük abdestimi tutamıyorum.

meraba bn 41 yaşındayım 2 yıl önce bi ameliyat oldum makattan ameliyat öncesi kanamam ve aşırı agrım vardı ameliyattan sonra 1 yıl boyunca hiç şikayetim olmadı o konuda ama 1 yıldır büyük abdestimi tutamıyom şuanda ve b çok hastaneye başvurdum nedense bi cihazdan bahsediyolar olmadıgından o cihaz yok deniyo açıklamada yapan yok bu konuda ne yapmalıyım ve nereye başvurmalıyım lütfen bna yol gösterin şimdiden çok teşekkürler (18 Mart 2011) Size geçmiş olsun, geçirmiş olduğunuz makat ameliyatı sonrasında, dışkı kaçırma (dışkı inkontinensi) sorununuz olduğu anlaşılıyor. Sanırım bahsettiğiniz cihaz SECCA olsa gerek. Bu cihaz, radyofrekans (RF) dalgaları ile dışkı ve gaz tutmanın tekrar geriye kazandırılması amaçlanır, son yıllarda etkin tedavi yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Sizin mesajınız üzerine, az önce ilgili firmanın Türkiye distribütörünü aradım ve cihazı artık Türkiye’de pazarlamadıklarını öğrendim. Ancak,... (18 Mart 2011) devamı
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı