Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

13 sene önce önce hemoroitten ameliyat oldum sonra tekrar kanamalarım başladı

yaklaşık 13sene önce önce hemoroitten ameliyat oldum sonra tekrar kanamalarım başladı lavobaya girdiğimde memeler dışarı çıkıyor ve kanama oluyor sonra tekrar kayboluyor ne yapmam gerekiyor lütfen söyler misiniz? hastaneniz ssk ile anlaşmanız varmı?yardımcı olursanız çok memnun olurum... (26 Şubat 2011) Geçmiş olsun, 13 sene önce hemoroid ameliyatı olduğunuz ve şu anda kanama sorununuzun başladığı anlaşılıyor. Ancak, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde görebileceğiniz gibi makattan kanama sadece hemoroid (basur, mayasıl) hastalığı varlığında olmaz. Bu nedenle sizin muayene olmanız gerekir. Randevu ve diğer detaylar için (0530) 326 06 96 no’lu telefonu arayabilirsiniz. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

23 gün önce klasik yöntemle hemoroid ameliyatı oldum, ağrılarım halen geçmedi.

merhaba.ben bundan 23 gün önce klasik yöntemle hemoroid ameliyatı oldum.ağrılarım halen geçmedi dayanacak gücüm kalmadı artık korkumdan bişey de yyemiyorum 7 kilo verdim.daha ne kadar daha sürecek bu ağrılar?bütün hayatım alt üst oldu işe gidemiyorum çocuğumla ilgilenemiyorum.sizden öğrenmek istediğim ne zaman iyileşeceğim.tşk (26 Şubat 2011) Çok geçmiş olsun, 23 gün önce klasik hemoroid ameliyatı olduğunuz ve hala ağrılarınızın devam ettiği anlaşılıyor. Makat ağrısını geçirmekte en etkin yöntemler: sıcak su ile ve 15 dakika süre günde 5-6 kez yapacağınız oturma banyoları, paketlenmiş buzun bir havluya sarılarak 5-10 dakika uygulanması, kortizon veya lokal anestezi yapan kremlerin kullanılması, kabız kalmamak için sitemizde de belirtilen (http://www.hemoroiduzmani.com/227/hemoroid-ile-ilgili-ozel-durumlar/hemoroid-ve-beslenme.html) uygun beslenm... (27 Şubat 2011) devamı
 
 

Hemorat var, akıntı durmuyor ve akşamları kaşıntı tutuyor

yaklaşık ıkı aydan berı hemorat ilgıli benı bılgılendırısenız sevınırım denen hastalıkla ılgılı doktara gıtım ilaçlarıda kulanıyorum ama akıntı durmuyor ayrıca akşamları kaşıntı tutuyor ne yapmam gerekıyor bana bu konuda yardımcı olursanız sevinırm şimdiden teşekür ederim saygılar (26 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, hemoroid için önerilen ilaç tedavisinden yararlanmadığınız anlaşılıyor. http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid (mayasıl, basur) tedavisinde, ilaç dışında birçok yöntem mevcuttur. Doktorunuza tekrar başvurmanız uygun olur, şayet yanıt alamazsanız, o takdirde farklı bir hekimden, ikinci görüş almanız uygun oalcaktır. Saygılarımla, (27 Şubat 2011)
 
 

Hemoroid mide bulantısı yaparmı?

sayın hocam ben bir seneden beri spor yapıyorum ama ne zaman fazla yüklensem yani özellikle karın bölgelesi çalıştıgı zaman midem bulanıyor.hemoroid var acaba omu yapıyor bilmiyorum.öyle kötü bulanıyorki kusasım geliyor ve ayrıcada bazen günde iki üç defa büyük tuvaletim geliyor,bazen gün boyunca da tuvalete girme ihtiyacı duymuyorum. (26 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, ağırlık veya halter kaldırma gibi ağır sporlar hemoroid (basur, mayasıl) oluşumuna eğilimi arttırırlar. Ancak, hemoroid nedeniyle bulantı olması beklenmez. Sizin mide ve bağırsak sisteminiz ile ilgili bir sorununuz olabilir. Bu nedenle, bir Gastroenteroloji Uzmanı’na muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (26 Şubat 2011)
 
 

Makat bölgesindeki kaşıntı basurdan mıdır?

makat bölgesindeki kaşıntı basurdanmıdır.Tedavi için ne yapmak lazım (26 Şubat 2011) Makat bölgesindeki kaşıntı, basur (hemoroid, mayasıl) nedeniyle olabilir, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/165/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-kasinma-pruritus-ani.html linkinde de belirtildiği gibi gıdalardan başlayarak birçok neden bu sorunu doğurabilir. Bizim size sanal ortamda tedavi önermemiz mümkün olmayacağından bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız iyi olur. Saygılarımla, (26 Şubat 2011)
 
 

14 yaşındayım hemoroid hastalığı var

ben 14 yasindayim hemoroid hastaligi var ve doktora gitmek istemiyorum cok ama cok utaniyorum makatimda cok kücük hemoroid var bu kendi kendine gecermi (25 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, öncelikle makatınızdaki sorunun ne olduğunu bilemeyeceğimiz için size ‘hiç merek etmeyin bu kendiliğinden geçer’ gibi bir yanıt verebilmememiz mümkün değil. Makatta her şişliği olan hasta, kendisinde hemoroid (basur, mayasıl, babasıl) olduğunuz sanır, ancak http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid ile karışabilen birçok hastalık vardır. Bu nedenle, maalesef bizim size sanal ortamda bir çözüm üretebilmem... (26 Şubat 2011) devamı
 
 

Makat ağzında ağrı oluyor

6 ay önce kolonoskopi yaptırdım bi şey olmadığı yaşımla ilgili bir kaç kötü olmayan ve bir çizik vardı fakat iki ay önce idrarımı tutmak zorunda kaldım fakat çok zorlandım o gundur penisimde sertleşme olduğu zaman hafif agrı ve sanki tıkanıkmış gibi ve makat agzında ağrı oluyor buda bende aşırı derece paniğe kapılmama neden oluyor (25 Şubat 2011) Size geçmiş olsun. Makatınızda muhtemelen bir çatlak (anal fissür) olduğunu ve peniste sertleşme olunca makatta ağrı hissettiğinizi belirtiyorsunuz. Makat ağrısı ve ağrılı sertleşme (ereksiyon): makat çatlağı (anal fissür), hemoroid (basur, mayasıl), makattan kanama, makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül), makat apsesi (anal apse, perianal apse, anorektal apse), makat darlığı (anal stenoz, anal striktür), prostat bezi iltihabı (prostatit), penis ucu darlığı (fimozis), peniste uzun sür... (25 Şubat 2011) devamı
 
 

Basur gibi bişeyim çıktı, arada bi kanıyor bide kan çok pis kokuyor

meraba . benım ılk defa basur gıbı bıseyım cıktı. 3 gün önce kendı kendılıgıne patladı . şimdi az az arada bi kanıyor bide kan çok pis kokuyor . acıma olmuyor kaşınma fılan oluyor ? doktora gitmedım ama böle devam ederse gidicem. sizde çok önemlı bişeyım varmı . lütfen açıklarmısınız ?? (25 Şubat 2011) Geçmiş olsun, ağrılı ve çok pis kokulu, kanamalı bir şişlikten bahsediyorsunuz. Bahsettiğiniz sorun makat apsesi (anal apse, perianal apse, anorektal apse), hemoroid (basur, mayasıl) vb. birçok hastalık söz konusu olabilir. Bu sorun için bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur. Saygılarımla, (25 Şubat 2011)
 
 

Basurum şişti çok ağrı yapıyor

merhaba benim basurum var yaklaşık 6 yıldan beri bir türlü geciremiyorum 2 gün önce doktora gittim basurum şişti çok agrı yapıyor hap verdi krem verdi birde suyun içine koymaya oturma suyu verdi ama şişlik inmedi çok ağrım var bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.. (25 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, basurunuz (hemoroid, mayasıl, babasıl) nedeniyle verilen ilaç ve kremden yarar görmediğinizi belirtmişssiniz. http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid tedavisinde ilaç, krem ve ameliyat dışında da birçok tedavi yöntemi mevcuttur. Bu nedenle, doktorunuza tekrar başvurmanızda yarar var, böylelikle muhtemelen farklı bir tedavi yöntemi seçilecektir. Saygılarımla, (25 Şubat 2011)
 
 

Makatın dışarı cıkmasıyla birlikte kanama başlıyor

iyi gunler büyük abtesti yaparken makatın dişarı cıkmasıyla cok olmamakla birlikte kanama başlıyor bu konuda ne yapmalıyım tskrler (25 Şubat 2011) Geçmiş olsun http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtilmiş olduğu gibi pekçok nedenle makattan kanama olabilir. Bu amaçla bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur. Muhtemelen, anoskopi, rektoskopi, sigmoidoskopi veya kolonoskopi gibi bir araştırma yönteminden yararlanarak kanama nedenini anlamaya çalışacaklardır. Saygılarımla, (25 Şubat 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı