Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Basur problemin var tedavi nasıl olabilirim?

basur problemin var tedavi nasıl olabilirim (16 Mart 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde görebileceğiniz gibi hemoroid (basur, mayasıl) tedavisinde birçok yöntem mevcuttur. Sizin sorununuzun ne olduğunun anlaşılabilmesi ve tedavinizin düzenlenebilmesi için doktora başvurmanız gerekir. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 

Karın şişliğim oluyor, hangi bölüme gitmeliyim?

karın şişligım oluyor zor n,efes alıyorum şişince bunun için hngı bolume gıtmelıyım (16 Mart 2011) Geçmiş olsun Gastroenteroloji veya İç Hastalıkları bölümüne başvurmanız gerekir. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 

6 aydır hemorit sorunu var

merhaba ben 21 yasındayım bende 6 aydır hemorıt sorunu var her tuvalet cıktıgım zaman makatımda sisme agrı kasıntı oluyor suan ......... kulanıyorum faydası olurmu (16 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Makatta şişlik, ağrı ve kaşıntı gibi yakınmalarınız var ve bu nedenle de hemoroid ilacı kullandığınızı ve etkili olup olamayacağını öğrenmek istediğinizi belirtmişsiniz. Öncelikle, siz kendinizde hemoroid olduğunu düşünüyorsunuz, ancak farklı bir sorununuz olabilir. Kullandığınız hemoroid ilacının size etkili olup olamayacağını, ancak sizi muayene edecek olan Genel Cerrahi Uzmanı açıklayabilir. Sizin şayet hemoroid sorununuz varsa, ilaçla düzelip düzelmeyeceği muayenede deneyim... (16 Mart 2011) devamı
 
 

Hemeroit bele doğru ağrı yapar mı?

iyi günler ben 36 yaşındayım 6 sene önce hamilelik döneminde hemeroit oldu bende çok nadir kabız oluyorum ama bazen oturduğum zaman bir ağrı hissediyorum belime doğru kanama gibi bir şikayetim hiç olmadı hemeroit bele ağrı yaparmı hemeroitten kurtulmanın tek yolu ameliyatmı? şimdiden teşekkürler. (16 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Öncelikle, hemoroid hastalarında makat bölgesinde ağrı olur, bu ağrı bazen erkeklik veya kadınlık organına doğru yayıalbilir, ancak bele yayılması beklenmez. Sizin beliniz ile ilgili farklı bir sorununuz olabilir, bunun araştırılması yararlı olur. Hemoroid (basur, mayasıl) tedavisine gelince, http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtilen ameliyat dışı pekçok tedavi yöntemi mevcuttur. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 

Ülseratif kolit hastalığından kalın barsağımın tamamı alındı ve şimdi makatın içinde hemoroid oluştu.

1992 yılında ............. Üniversitesi Hastanesinde ülsaratif kolit hastalığından kalın barsağımın tamamı alındı ve sağlığıma kavuştum.Şu andaki şikayetim makatın içinde hemoroid oluştu bu da beni çok rahatsız ediyor.Ameliyat olmaktanda korkuyorum.Bu konuda beni aydınlasırsanız sevinirim.Saygılarımla (16 Mart 2011) Geçmiş olsun. Olduğunuz cerrahi girişim hayli önemli bir ameliyattır. İlaç tedavisine yanıt vermeyen ülseratif kolit hastalığında, kalın bağırsağın tamamı alınır (total kolektomi ameliyatı) ve ince bağırsaktan poş adını verdiğimiz rezervuar oluşturulup, ince barsak ile makat kanalı arasında köprü (ileo-anal poş anastomoz) kurulur. Bu ameliyata ek olarak koruyucu ileostomi adını verdiğimiz geçici olarak ince bağırsağı karın dışına alma işlemi yapılır ve belirli bir süre sonra bu ileostomi kapatı... (16 Mart 2011) devamı
 
 

Birkaç yıldır hemoroidim var, çok utanıyorum ve korkuyorum.

ben 33 yaşında bir bayanım ama son bir kaç yıldır hemoroid olmasına rağmen gayet sağlıkla hayatıma devam ederken şu son birbuçuk aydır bir kabızlık sonrasında makat bölgemden bir avuç kadar kan geldi ve bunun sonrasında makkad bölgesi şişmeye iç bölgesi dışkı gelirken acımaya ve yanmaya ara ara kanamaya ve de her tuvalete çıktığımda canım fena halde yanmaya başladı ve buna bağlı vücudumda her wc sonrası şişiyor ne yapacağımı şaşırmış durumdayım bir yakınımızdada bu sorun vardı ameliyat olarak aldırdı fakat onda kan kalınbağırsağın içinde damar çatlağından geliyormuş ve hemoroidide tekrarladı yani boşu boşuna ameliyat oldu ve şuan doktorlar o çatlamış kılcal damarı yakarak tedavi edebiliriz diyorlar ailemde de var galiba ırsi bilemiyorum.. Şimdi ben alternatif tıp yöntemlerini deniyorum biraz iyi geldi fakat acılarım az da olsa hala devam ediyor ve her dışkım biraz katılaşsa kanıyor makkad bölgesi şişiyor ne yapacağımı şaşırdım bu ne kadar sürede iyleşir ameliyat riskleri iyleşme süreci nedir nasıldır lazerli yakmada gözetim süresi ne kadardır ve çok canım yanarmı ne kadar sürede iyleşirim HEM ÇOK UTANIYORUM HEMDE KORKUYORUM.. (16 Mart 2011) Size geçmiş olsun. Öncelikle, muayene dahi olmadığınızdan size net yanıt verebilmemiz güç, zira sizde hemoroid bile olduğu belli değil. Şayet sizdeki sorun, hemoroid ise, bunun tedavisinde, lazer, Longo ameliyatı, açık cerrahi ve hemoroid arter ligasyonu dahil olmak üzere birçok teknik kullanılır. Her tekniğinde farklı başarı ve komplikasyon oranları vardır. Bu nedenle önce cesaretinizi toplayıp muayene olmanız uygun olur. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 

Dış hemoroid oluşumu var lazerle tedavi var mı?

İyi günler.Uzun süredir makatta kanama sorunu yaşıyorum.Bununla birlikte ağrı yok. Kan parlak kırmızı. Uzman doktorumun tanısına göre dış hemoroid oluşumu var ve cerrahi müdehale ile tedavi yapılabilir. Benim sorum sıkça duyduğumuz lazerle tedavi ya da başka bir tedavi yönteminin olıp olmadığıdır. teşekkürler.. (15 Mart 2011) Geçmiş olsun. Dış hemoroidlerin tedavisinde iğne tedavisi (skleroterapi), infrared tedavisi, bipolar koagülasyon, lazerle tedavi, ligasure ile tedavi gibi birçok seçenek mevcuttur. Burada önemli olan cerrahın hangi tekniğe hakim olduğudur. Kolorektal cerrahi veya proktoloji alanı ile ilgili bir Genel Cerrah, tüm bu tekniklere hakim olması nedeniyle, hastaya göre en uygun tekniği seçme avantajına sahiptir. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 

Basit dış hemoroidler ilaçla tedavi ile yaklaşık kaç günde iyileşir?

basit dış hemoroidler ilaçla tedavi ile yaklaşık kaç günde iyileşir yada iyileşmeye başlar? (15 Mart 2011) Öncelikle, dış hemoroidler ilaçla mutlak iyileşmeyebilirler ve tedavide % 10-50 oranında tekrarlama oranı mevcuttur. Burada belirli gün belirtmek zordur, ancak genellikle en az bir hafta süre ile bu tedaviler uygulanır. Saygılarımla, (18 Mart 2011)
 
 

Taharet alırken kanama oluyor, bu ne olabilir?

slm.normalde makatımda kanama yok ama taharet alırken kanama oluyor bir anlam veremiyorum bu ne olabilir (15 Mart 2011) Bazu kişilerde taharetlenme işlemi sırasında özellikle tuvalet kağıdının kullanımı ile birlikte sürtünme dolayısı ile kanama meydana gelebilir. Bilmeniz gereken makattan kan gelmesinin olağan bir durum olmadığıdır. Ben size bir meslektaşıma muayene olmanızı öneririm. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 

2 senedir homoreyit var ve aşırı derecede ağrısı var.

hocam 2 senedir homoreyit var bende ve aşrı dercede ağrısı var ne yaptıysam cözüm bulamadım kıremler vs bu tarz sorunu olan hastalarla konustum ve ameliyatın çözüm olmadıgını söylediler bana yardımcı olmanızı ricaediyorum (15 Mart 2011) Size geçmiş olsun, hastalarla konuşmanız çok mantıklı bizce. Ancak, diğer kişilere yanıt olmayan bir sorun sizin için belki de güzel bir şekilde çözülebilir. Pratik çözüm için, kolorektal cerrahi veya proktoloji alanı ile ilgili bir Genel Cerrah ile irtibata geçmek uygun olur. Saygılarımla, (16 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı