Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

Hemoroitim var, ameliyat olursam hastanede kalma ve iyileşme süresi nedir?

ben 10 yıldır tekerlekli sandalyedeyim ve hemoroitim var az hissetmeme rağmen hemoroit ağrısı beni çok rahatsız ediyor.merhem ve krem kullanıyorum fakat pek bir yararını görmüyorum.ameliyat olursam ne kadar süre hastanede kalmam gerek ve iyileşme süresi nedir? (27 Mart 2011) Geçmiş olsun, ameliyatsız yöntemler ayaktan tedavi şeklinde uygulanır ve yatış gerekitrmez, iyileşme süreleri 1-5 gün civarındadır. Ameliyat durumunda ise hastanede bir gün kalırsınız ve iyileşme süresi ise 3-5 gün arasında değişir. Yaraların tam olarak düzelmesi ise 3-4 haftayı bulur. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

10 günde bir büyük tuvaletime çıkıyorum, ağrı ve kanamalar oluyor.

ben 19yaşındayım 2yıldır kabızlık çekiyorum son zamanlarda 10günde bir büyük tvaletimecıkıyorumağrıve kanamalar oluyor 5ay önce muayene oldum ilaçverdiler ama şikayelerim devam ediyortekrar gittim bana makattan muayne olman lazımdenildi ancak bekar bir bayanım kabuletmedim.neyapmam lazım bayanbir uzman.d.rk.varmılütfen cevap şimdiden teşekkürederim (27 Mart 2011) Birçok büyük hastanede bayan Genel Cerrah bulabilirsiniz. Geçmiş olsun. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Doktorun verdiği ilaçlar eşimin makattan olan kanamasını durdurmadı.

Merhaba; eşim 31 yaşında ve yaklaşık 2 yıldır makat bölgesinden kanama geliyor.6 ay önce kolonoskopi ve endoskopi çekildi ve çok şükür temiz çıktı fakat,doktorun verdiği ilaçlar hiç bir şekilde kanamasını durdurmadı.Hala kanama devam ediyor dotoru ameliyat önerdi...Ama etrafta ameliyat olanlarında hala sorunun devam ettiğini duyuyoruz.bu kanama bizi fazlasıyla korkutuyor.Gündüz ayakta bile hergün kanaması oluyor ve hiç bir çamaşırı kansız olmuyor.kabız olmamamsına dikkat ediyoruz ama kanamasının kabızlıkla alakası yok bu konuda bir tavsiyede bulunursanız çok seviniriz.Üstelik kanser riski ne boyutta onuda açıklarsanız bizi çok mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz... (27 Mart 2011) Eşinize geçmiş olsun. Kolonoskopi sonucunda bir sorun belirlenmemesi, ortada bir kanser riski olmadığını gösteriyor. Bu kadar yoğun kanama sonrasında doktorunuzun tavsiyesini dinleyip, ameliyat olmanızda yarar var. Ameliyat sonrası için tedirgin olmakta hakkınız var, zira sorununuz şayet hemoroid ise, genelde hemoroid ameliyatlarından sonra % 5-15 oranında tekrarlama (nüks) sorunu gözlenir. Daha iyi sonuç almak için, yoğun olarak bağırsak cerrahisi (kolorektal cerrahi veya proktoloji) ile uğraşan bir cerraha ameliyat ... (31 Mart 2011) devamı
 
 

Hemoroidim var, bitkisel ilaç tavsiyesinde bulunur musunuz?

32 yaşındayım hemoroidim var.Doktora gittim.İlaç kullandım.bitkisel ilaçlardanda şifa bulmak istiyorum.bana tavsiyede bulunurmusunuz (27 Mart 2011) Portalimize üye olurken de belirtildiği gibi, biz tedavi önerisi yapmıyoruz, http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi birçok bitkisel tedavi zaten yaygın olarak kullanılmaktadır. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Hemoroıd hastalığından kurtulmak için neler yapmalıyım?

hemoroıd hastalıgından kurtulmak ıcın neler yapmalıyım. (27 Mart 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/122/hemoroid-tedavisi.html linkinde belirtildiği gibi hemoroid hastalığının tedavisinde çeşitli yöntemler mevcuttur. Bunun için bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Hemoroid sorunu yaşıyorum, birkaç tane memesi var.

bende hemoroid sorunu yaşıyorum,22 yaşındayım. doktora gittim merhem verdi ama faydasını görmedim. Birkaç tane memesi var. Tuvalete çıkınca kaşıyarak kanatıyorum her defasında.benim durumumda olupta sitede verilen bitkisel ilaçlardan birini kullanıp aşama kaydeden birileri varsa bildirirlerse çok sevinirim.Ayrıca çok fazla yürüdüğümde rahatsız oluyorum. (26 Mart 2011) http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde belirtilmiştir. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Hemoroid kanamasını durdurabilmek için ne yapabilirim?

20 yasındayım vede hemoroıd kanamam var. sureklı tuvalete gıdıyorum cok kan kaybedıyorum. kanamayı durdurabılmek ıcın yapmam gereken bıseyler varmı? yardımcı olursanız sevınırım.. (26 Mart 2011) Geçmiş olsun, öncelikle kanamanızın hemoroid nedeniyle olduğu belli değil. http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde görebileceğiniz gibi makattan kanamaya neden olan pekçok hastalık var. Siz kendiniz kanamayı durdurmaya uğraşmak yerine, bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olsanız daha iyi olur. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Seton uygulamasında çabuk iyileşmesi için ne yapmalıyım2?

öncelikle tesekkür ediyorum her nekadar soruma cevap alamasam da zaman ayirip okudugunuz icin ben yazilarinizi sürekli takip ediyor sorunum hemoroid olmasa da sizin sitenize üye oldum bütün soru ve cevaplari okuyorum bazi ameliyat olmus iyilesemeyn hastalara cevap yazmis oldugunuzu okudum acikcasi bu beni üzdü ben sadece sizden seton kesmeyle ilgili bilgi almak istemistim uzmanlik alaninizda begendim bir uzman oldugunuz icin,saygilar... (26 Mart 2011) Haklısınız, ameliyat olup üzerinden zaman geçipte iyileşemeyen hastalara yardımcı oluyoruz, ancak sitemize üye olurken de belirtildiği gibi sizin gibi ameliyat sonrası erken dönemde sorunları olan kişileri size yaptığımız gibi kendi cerrahlarına yönlendiriyoruz. Etik olarak olması gereken de budur zaten. Saygılarımızla, Hemoroiduzmani.com yönetimi (31 Mart 2011)
 
 

Makata yakın bir yerden iltihap toplandı ve sonrasında fistül oluştu.

bende uzun yıllardır basur olmakla birlikte her sabah düzenli tuvalet alışkanlığı sayesinde ne yediklerimde ne de özel dikkat gerektiriyor,sorun yaşamıyorum.. 2002 yılında makata yakın bi yerden iltihap toplama ve gecikme nedeniyle cerrahi temizlenmişti,sonrasında fistül oluştu ikinci bi kez daha operasyon olmuştum, bu sabah memelerin içinde sanki yine bi iltihap başı, çıban başı gibi sızlayan,şiş ve sert ama ağrı yapmayan bi durumla karşılaştım, tipik hemoroid sendromu mudur, yoksa o noktada iltihapik bi sorun oluşur mu, dr gitmek için pazartesiyi bekleyeyim mi, öneriniz ne olabilir? (26 Mart 2011) Size geçmiş olsun, sorununuz ön planda makat fistülü (anal fistül, perianal fistül, anorektal fistül) zemininde gelişen makat apsesi (anal apse, perianal apse, anorektal apse) olabilir. http://www.taviloglu.com/makat-bolgesi-hastaliklari/makatta-fistul-ve-makat-apsesi.html linkinde detaylı bilgiler mevcuttur. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (31 Mart 2011)
 
 

Hemoroit sorunum var, bitkisel çözüm varmı?

hemoroit sorunum var altı tane memesi var doktorlar ameliyat dedi amaliyattan korkuyorum bitkisel çözüm varmı? (25 Mart 2011) Geçmiş olsun, http://www.hemoroiduzmani.com/126/cerrahi-disi-tedaviler/bitkisel-tedavi.html linkinde hemoroidin bitkisel tedavisi açıklanmıştır. Saygılarımla, (25 Mart 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı