Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

2 ila 3 günde bir büyük abdestimi yapıyorum

2 ila 3 günde bir büyük abdestimi yapıyorum makat çıkışında iki taraflı sivilce büyüklüğünde şişme var (19 Şubat 2011) Geçmiş olsun, ciddi bir kabızlık sorununuz var. http://www.hemoroiduzmani.com/153/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/kabizlik.html linkinde belirtildiği gibi diyet yolu ile kabızlıktan kısmen korunulabilir. Makat şişliği ise http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtildiği gibi çok değişik nedenlerle olabilir. Sizin bağırsak cerrahisi (proktoloji, koloproktoloji, kolorektal cerrahi) ile uğraşan bir Genel Cerrah’a başvurmanız uygun olur. Acil şifalar d... (19 Şubat 2011) devamı
 
 

Her wc ye çıkarken canım çok yanıyor

merhaba ben 36 yaşında er wc ye çıkarken canım çok yanıyor bunun için her gün 1 ölçek magnezi calcıne kullanıyorum ama arada bir oda fayda etmiyor anestol sürüyorum ameliyatttan çok korkuyorum önerilerinize ihtiyacım var ne yapabilirim n e kullanabilirim saygılar (19 Şubat 2011) Geçmiş olsun, kabızlık ve ağrılı dışkılama gibi yakınmalarınız var. http://www.hemoroiduzmani.com/153/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/kabizlik.html linkinde belirtildiği gibi bazı beslenme hataları kabzlığa neden olabileceği gibi altta yatan farklı sorunlarda olabilir. http://www.hemoroiduzmani.com/205/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-agri.html linkinde belirtildiği üzere, birçok nedenden dolayı ağrılı dışkılama olabilir. Sizin ön planda, bağırsak cerrahisi, proktoloji, koloproktoloji vaya ... (19 Şubat 2011) devamı
 
 

Büyük aptesimi yaparken çok kan geliyor ve memecik var

slm.benim sorunum büyük aptesimi yaparken çok kan geliyor zaman zaman oluyor.cok canım acıyor memecik denilen şey var makatımda bazen şişiyor bazen kayboluyor.kabuz oldugumda memecik şişiyor zor yapıyorum büyük aptezimi.acaba ilaç tedavisinle geçermi? yoksa amaliyatmı ? (19 Şubat 2011) Geçmiş olsun, makatta şişlik (memecik) ve şiddetli kanama yakınmalarınız var. http://www.hemoroiduzmani.com/166/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makatta-sislik.html linkinde belirtildiği gibi makatta şişliğe neden olan birçok hastalık mevcut. Aynı şekilde, http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtildiği gibi makattan kanamaya neden olan birçok hastalık var. Bizim sanal ortamda size maalesef ‘evet sizin sorununuz ilaç tedavisi ile düzelir’, yada ... (19 Şubat 2011) devamı
 
 

Grade 2 hemoroid sorunum var., ilacı kullanmaya devam edeyim mi?

hemoroid sorunum var.grade 2.1 kutu kullandım.pek bı faydası yok.kullanmaya devam edeyım mı.10 yıldır kullananlar varmış.devam edeyım mı bende. (19 Şubat 2011) Bu web sitesinin amacı sanal ortamda tedavi yöntemleri önermek değil, sorunu olan kişileri doğru yönde bilgilendirmektir. Sanal ortamda hiçbir hastaya ne etik olarak ne de hukuki olarak herhangi bir tedavi önerilemez. Sizin ön planda, bağırsak cerrahisi (proktoloji, koloproktoloji, kolorektal cerrahi) ile yoğun olarak uğraşan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanız yararlı olur. Acil şifalar dileriz. Saygılarımızla, hemoroiduzmani.com yönetimi (19 Şubat 2011)
 
 

Makatta meme gördüm ve kanıyor, kötü bişey midir?

gecen sene makatta meme şeklinde gördüm ve doktora gittim ilac tedavisi verdi yeni başlangıc dedi fakat iki ay öncesine kadar fazla şikayetim olmuyordu şimdide agrım yok ama kanamam var bir başka doktora gittim oda bana dedi ictede mayasıl olmuş ondan kanıyor dedi ilac yazdı ve bir hafta sonra kameraylan bakıcaklar cok korkuyorum kötü bişey midir teşekürler (18 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, doktorunuzun yaklaşımı çok yerinde ve muhtemelen sizden kolonoskopi tetkiki istenilmiş. Tabiiki, bizim sizde ne sorun olabileceğini kestirebilmemiz pek mümkün değil. Ancak, makatta kanamaya neden olan durumlar http://www.hemoroiduzmani.com/167/hemoroid-ile-karisabilecek-hastaliklar/makattan-kanama.html linkinde belirtilmştir. Saygılarımla, (19 Şubat 2011)
 
 

Makatımda ıslaklık hissediyorum

Merhabalar.. Sayın hocam ben 58 yaşındayım . Yaklaşık 2 aydır makatımda çok fazla olmamakla birlikte ıslaklık hissediyorum.Özellikle yürürken bir terleme hissediyorum.Hergün normal olarak tuvalete çıkıyorum.herhangi bir yanma,kanama,kabızlık gibi sorun yaşamıyorum.Genel cerahiye gittim. ....................... pomad verdi ama pek etkisi olmadı, 1.derece hemoroid olabilir geçmezse kolonoskopi yapmam gerekebilir dedi. sizin tavsiyeniz ne olur....İlginize şimdiden teşekkür ederim............. (18 Şubat 2011) Makatta ıslaklık hissi; hemoroid hastalığı (basur, mayasıl, babasıl), makatta çatlak (anal fissür), makat sarkması (rektal prolapsus), makat kanseri (anal kanser, anüs kanseri, anal ca, anüs ca), rektum kanseri (rektum ca.), rektumda polip (villöz adenom), makat siğili (anal kondilom, kondiloma akuminata) ve rektum iltihabı (rektit, proktit) gibi durumlarda görülebilir. Bu tür bir sorunda, bağırsak hastalıkları (kolorektal cerrahi, koloproktoloji, proktoloji) ile yoğun olarak uğraşan bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başv... (19 Şubat 2011) devamı
 
 

Hemoroid uzmanına gitsem sorunum başka birşeyse teşhis edebilir mi?

hemoroid uzmanına gitsem sorunum başka birşeyse tehşiz edebilirmi (18 Şubat 2011) Evet hemoroid, bağırsak hastalıkları, proktoloji, koloproktoloji veya kolorektal cerrahi ile ilgilenen bir Genel Cerrah’a muayene olmanız yararlı olur. Saygılarımla, (19 Şubat 2011)
 
 

Kıl kurdu videosu

iyi akşamlar hocam buyuk abdestimi yaparken popomdan beyaz kurt gibi bırseyler gelıyor bazen durup dururkende gelıyor doktora gıtmekten korktum ne yapmalıyım bu ne olabılır şimdiden teşekürler (18 Şubat 2011) Size geçmiş olsun, makat hastalıkları, bağırsak cerrahisi, veya diğer adları ile kolorektal cerrahi, yada koloproktoloji ile ilgilenen bir Genel Cerrahi Uzmanı’na başvurmanızda yarar var. Kıl kurdu ile ilgili videoya http://www.hemoroiduzmani.com/208/kil-kurdu linkinden ulaşmanız mümkündür. Saygılarımla, (19 Şubat 2011)
 
 

Anal fissür ameliyatı olalı 15 gün oldu ve ben hala ilk günkü gibi tuvalete gittiğimde ağrı ve yanma çekiyorum.

Anal fissür ameliyatı olalı 15 gün oldu ve ben hala ilk günkü gibi tuvalete gittiğimde ağrı ve yanma çekiyorum. Tuvaletten çıktıktan sonra 3 4 saat boyunca da ameliyat bölgesinde zonklama ve ağrı oluyo. Dayanılacak gibi değil. sadece posalı yiyecekler yiyorum. hiç kabız olmadım ama sürekli tuvalete gitme hissi var. günde 4 5 defa tuvalete gidiyorum. nasıl eski halime dönecem ben? ameliyattan sonra daha kötü oldum. Ama çatlak olan yer düzeldi.. saygılar. (18 Şubat 2011) Size geçmiş olsun. Etik kurallar gereği, herhangi bir cerrahın ameliyat ettiği hastalara yorum yapmıyoruz. Lütfen sizi ameliyat eden meslektaşımıza başvurunuz. Saygılarımızla, hemoroiduzmani.com yönetimi (19 Şubat 2011)
 
 

Açık hemoroid ameliyatı oldum, 2 gün sonra şişme oldu normalmi ve sebebleri nelerdir?

15.02.2011/açık hemoroid amaleyatı oldum 2gün sonra şişme oldu normalmi ve sebebleri nelerdir (18 Şubat 2011) Size geçmiş olsun. Etik kurallar gereği, sanal ortamda bir cerraha ameliyat olmuş olan hastalara yorum yapmıyoruz. Lütfen sizi ameliyat eden cerrraha başvurunuz veya farklı bir cerraha muayene olarak ikinci görüş alınız. Saygılarımızla, hemoroiduzmani.com yönetimi (19 Şubat 2011)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı