Web sitemize yeni eklenen video ve haberlerden haberdar olmak için e-posta adresinizi ekleyin.Sorular ve Cevaplar

Sorun Cevaplayalım

 

dışkı çıkarmakta zorluk

zannediyorum,hemoroid sebebi ile,dışkı çıkarmakta zorlanıyorum.bu durum,bilhassa geceleri uykuda rahatsızlık veriyor.tuvalet yapabildiğimde rahatlıyorum,ancak birkaç saat sonra gene aynı sorun tekrarlıyor.günde beş,altı defa tuvalete gidiyorum.geceleri rahatsızlık veren bu durum gündüz rahatsızlık yaratmıyor.ancak son zamanlarda geceleri makatda meydana gelen bu rahatsızlık,ayak ağrılarınada sebep oldu,sol bacakta bilhassa yürüyüş esnasında ağrı yaşıyorum. esaslı bir tetkik öncesi neler olabileceğini öğrenmek istiyorum. saygılarımla. 68 yaşındayım,kalp damar,kollestrol vs başkaca önemli bir sorunum yok. (16 Ekim 2010) Size geçmiş olsun, dışkı çıkarmakta zorluk yakınmanız mevcut. Sizin bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var, muhtemelen kolonoskopi ve bazı ileri tetkikler istenilecektir. Sol bacakta yütüyüşye yaşadığınız ağrı, muhtemelen bu sorundan bağımsız ve bir Fizik Tedavi Uzmanı’na görünmeniz yararlı olur. Saygılarımla, (17 Ekim 2010)
 
 

hemoroid lazerle tedavi edilebilir mi?

Hocam ben öğretmenim.hemoroid lazerle tedavi edilebilir mi?teşkkür ederim.selamlar (15 Ekim 2010) Değerli öğretmenim, hemoroidin ameliyatla tedavisinde kullanılan yöntemler biri de lazerdir. Hangi vakada lazer kullanılacağı deneyimli bir cerrah tarafından seçilir. Lazer hemoroidleri söndürmek veya kesmek amacı ile kullanılabilir. Saygılarımla, (15 Ekim 2010)
 
 

kabızlık ve hemoroidim var

kabızlık hemoroidim var arada sırada ıkınma ile birlikte kanamam oluyor doğduğum günden beri bende kabızlık sorunu var şu anda 53 yaşındayım bu sorunla kabızlık ile ilgili doktora gittim ama sadece bana spazm giderici ilaçlar verdi ben kullandım ama hiç faydasını görmedim ne yapmalıyım beni aydınlatın (15 Ekim 2010) Uzun yıllardan beri kabızlık ve hemoroid sorununuz olduğu anlaşılıyor. Kabızlık için kan ve tiroid tetkikleri yapılır ve böylelikle iltihabi ve metabolik hastalıklar araştırılır. Ayrıca, kolorektal geçiş zamanı, anorektal fonksiyon testleri, balon atılım testi ve defekografi gibi tetkikler yapılır. Sizin hem kabızlık ve hemde basur (hemoroid) sorununuzun bağırsak hastalıkları ile uğraşan bir Genel Cerrah (kolorektal cerrah) tarafından ele alınması ve uygun bir şekilde tedavi edilmesi gerekir. Saygılarımla... (15 Ekim 2010) devamı
 
 

makatta kanama ve çıban

merb sorumyaklaşık 1ayönce kanana vecibangibi yaracıktı ve2hafta sürdüsonrakanamakesildi şindikanama yok denilecekkadaraz fakat 1.2gündür dayanılmazbir acı var neyapıcam (15 Ekim 2010) Size geçmiş olsun. Makatta kanama ve çıban sonrasında şiddetli ağrı yakınmanız var. Tanımladığınız sorun, makat fistülü sonrasında gelişen bir apse (anorektal apse, anal apse, perianal apse), pıhtılaşmış bir basur (hemoroid), makat çatlağı (anal fissür) vb. sorunlar olabilir. Bu tür bir durumda bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanızda yarar var. Saygılarımla, (15 Ekim 2010)
 
 

kızımın makatında meme var

2 yasındaki kızımın makatında kucük meme var ve kakasını yaparken kızmızı bi tabaka dısarı tasıyor tuvaletını yapmaktan korkuyor doktor bakamadı sakın durmadııcın,acaba basurmu nasıl tedavi olmalı (15 Ekim 2010) Kızınıza çok geçmiş olsun. Sitemiz sadece erişkin hastalara hizmet vermektedir. Kızınızın yaşındaki hastalar ile Çocuk Hastalıkları veya Çocuk Cerrahisi Uzmanlık Dalının iliglenmesi gerekir. Ancak, genel olarak küçük çocuklarda ve bebeklerde hemoroid değil makat çatlaklarına (anal fissür) ve rektal poliplere rastlandığını söyleyebiliriz. Sorun makat çatlağı ise, çoğu zaman bir pişik kremi (çinko oksit içerir) ile masaj yaparak yakınmalar düzelir. Ancak, tabiiki, sorunun ne olduğunu anlayabilmek için ... (15 Ekim 2010) devamı
 
 

hemoroid için bıçakmı lazermi sağlıklı?

merhaba hemoroid ameliyatı bıçaklamı yoksa lazerlemi daha sağlıklı olur ve lazerle ve bıçakla olanın fiyatları ortalama nedir? şimdiden teşekkür ederim... (15 Ekim 2010)

Size geçmiş olsun, muayene edilmeyen hiçbir hastaya, hastanın şüphesi veya farklı bir hekimin tanısı üzerinden tanı konulamaz yada doğrulanamaz veya bir girişim yada ameliyat için maliyet  bilgisi verilemez. Hastanın muayenesi sırasında daha deneyimli bir hekimin, farklı bir ön tanısı ve bunu kesinleştirmeye yönelik ek tetkik talebi olabilir ve bu şekilde hastalığın tanı ve tedavisi çok farklı bir boyuta taşınabilir. Örneğin ameliyat kararı alınan bir hast... (11 Haziran 2014) devamı

 
 

makatta kaşınma ve tomurcuklar

sem benim makatımda kasınma ve icine dogru parmagımı degince ufak ufak tomurcuklar var doktora gıtmeye utanıyorum bırde hangi daldaki doktora gitmemi tavsiye edersinız kolay gelsin (14 Ekim 2010) Makatta kaşıntı ve elinize gelen şişliklerden yakınmaktasınız. Bahsettiğiniz yakınmalar hemoroid (basur), anal fissür (makatta çatlak), rektal polip, rektal prolapsus (makat sarkması), anorektal fistül (makat fistülü, anal fistül, perianal fistül), anorektal apse (makat apsesi, anal apse, perianal apse), anal kanser (makat kanseri, anüs kanseri) ve rektum kanseri gibi çeşitli hastalıklar ile ilgili olabilir. Bir Genel Cerrahi Uzmanı’na muayene olmanız gerekir. Saygılarımla, (14 Ekim 2010)
 
 

makatta meme ve kaşıntı

Anüs bölgesinde sarkma ve iki tane meme var.Bende sadece kaşıntı mevcut.Kanama çok az zaman hiç olmyor denecek kadar az oluyor.Memeler bayağı uzun.Benim sorunum genelde kaşıntı yapması.İlaç tedavisi ile geçermi ve doktor olarak genel cerrahiye mi mracaat etmem lazım.Ameliyat olacak olsam nasıl bir ameliyatı tavsiye edersiniz.Amliyat sonrası zor olurmu (14 Ekim 2010) Size geçmiş olsun, makatta iki adet meme, kaşıntı ve kanama yakınmalarınız var. İlaç tedavisi ile geçer mi, hangi bölüme başvurmanız gerektiği, hangi ameliyatı tavsiye ettiğimizi öğrenmek istiyorsunuz. Bahsettiğiniz yakınmalar hemoroid (basur), anal fissür (makatta çatlak), rektal polip, rektal prolapsus (makat sarkması), anorektal fistül (makat fistülü, anal fistül, perianal fistül), anorektal apse (makat apsesi, anal apse, perianal apse), anal kanser (makat kanseri, anüs kanseri) ve rektum kanseri gibi sorunlar ... (14 Ekim 2010) devamı
 
 

tekrarlayan anal fistül

eşimde anal fistül var yaklaşık 4 senedir. Bu süre zarfında 2 kez ameliyat oldu ama bir iyileşme olmadı bu sıralar kanamaları daha da arttı sürekli akıntısı var ne yapmamız gerekli bir doktor önerebilirmisiniz gaziantepteyiz.bize yardımcı olursanız seviniriz.doktorun burada olması önemli değil tedavisi için başka ilede gidebiliriz (14 Ekim 2010) Eşinize çok geçmiş olsun, kendisinin iki kez anorektal fistül (makat fistülü, anal fistül veya perianal fistül) nedeniyle ameliyat olduğu ancak sorunlarının devam ettiği anlaşılıyor. Sitenin iletişim bölümünden randevu talebinde bulunabilirsiniz. Saygılarımla, (14 Ekim 2010)
 
 

hemoroit ameliyatı sonrası sorunlar

3 ay önce ameliyat oldum,2 iç hemoroit 1 dış hemoroit alındı,çatlak dikildi,dışta 1 hemoroit memesi kaldı,bazen tuvalette zorlanıyorum kanamam oluyor,sebebini merak ediyorum,kanama normalmi? teşekkür ederim (14 Ekim 2010) Size geçmiş olsun, hemoroid (basur) ve anal fissür (makat çatlağı) nedeniyle üç ay önce bir ameliyat geçirdiğiniz anlaşılıyor. Ameliyat sonrası sorunları olan bir hastada muayene etmeden yorum yapılamaz. Bu nedenle bir Genel Cerrahi Uzmanı’na ve tercihen sizi ameliyat eden cerraha başvurmanız uygun olur. Saygılarımla, (14 Ekim 2010)
 
 
 
Ana Sayfa       › Sayfayı Paylaş       › Sayfayı Yazdır       › Site Haritası       › Medya: Engin Çelik & Burak Sayılı